Za co Miss Irlandii lubi Polskę - wywiad z Moniką Walsh

Miss Irlandii
W ubiegłym roku Monika Walsh zdobyła tytuł Miss Irlandii. Ma podwójne obywatelstwo - polskie i irlandzkie. Teraz została twarzą MazoviaMed – klastra zrzeszającego wiodące kliniki medyczne Mazowsza. Nam opowiada o najlepszych polskich markach kosmetycznych, zabiegach, które uwielbia oraz o tym, dlaczego warto łączyć zwiedzanie z korzystaniem z polskich usług medycznych i salonów urody.

- Z czym wiąże się tytuł Miss? Jakie są plusy i minusy pełnienia tej funkcji?
Jest to zaszczytna funkcja. Plusy to na pewno to, że jest wiele osób, które chcą pomóc w realizacji moich celów dotyczących akcji charytatywnych, minusem na pewno jest brak czasu.

- Jak wygląda Twój zwykły poranek?
Mój dzień zawsze zaczyna się od sprawdzenia poczty, lekkiego śniadania i ćwiczeń gimnastycznych.

Zobacz: Warto tańczyć salsę - zachęca Agnieszka Kaczorowska

Dieta Miss

- Jak wygląda Twoja dieta. Musisz uważać na kalorie? Lubisz słodycze?

Miałam słabość do czekolady i chipsów Na szczęście odkryłam niedawno, podczas wizyty w Polsce wspaniały zabieg, dzięki któremu to się zmieniło – nie odczuwam ochoty na słodycze i niezdrowe jedzenie. Tym zabiegiem jest drenażu limfatyczny, jaki zrobiono mi w DS Instytut w Warszawie. Teraz zastępuje słodycze owocami i warzywami. Ten zabieg okazał się strzałem w dziesiątkę. W Irlandii jedzenie jest bardziej kaloryczne, więc nawet na moim stole gości słynne fish and chips.

- Masz jakieś sprawdzone sposoby na relaks?
Muzyka i książka to mój codzienny relaks. Czasem długa, aromatyczna kąpiel. Ale najlepszy relaks po wyjątkowo stresujących wydarzeniach to wypoczynek nad morzem. Mam to szczęście, że mieszkam blisko plaży, więc idealne są spacery.

- Jakich kosmetyków używasz na co dzień? Co jest niezbędne w Twojej kosmetyczce?
Na co dzień wybieram kosmetyki MAC, Inglot do makijażu, natomiast do pielęgnacji lubię niektóre polskie marki, które poleciła mi polska kosmetolog.

- Często korzystasz z zabiegów oferowanych przez profesjonalne salony urody?
Tak, salony oferują teraz szereg naprawdę fajnych zabiegów.  Lubię korzystać z zabiegów wykorzystujących fale radiowe. Gdy byłam w Polsce odwiedziłam właśnie DS Instytut. Wspomniałam już drenaż limfatyczny, który wykonywany został na brzuchu. Pomogło mi to w utrzymaniu skóry pięknej i napiętej. Skorzystałam także z zabiegu polegającego na naświetlaniu twarzy światłem czerwonym. Światło to poprawia sprężystość skóry, usuwa przebarwienia. U moich starszych koleżanek nawet pomogło na zmarszczki. Efekt jest rewelacyjny -  odmładzający i wyszczuplający.

Zobacz też: Dieta pudełkowa – zdrowa moda nie tylko wśród gwiazd

Turystyka medyczna z gwiazdami

- Współpracujesz z Klastrem MazoviaMed - jak doszło do tej współpracy?
Jestem twarzą Medical Poland, który współpracuje z MazoviaMed w zakresie promocji polskich usług medycznych w Irlandii. Poza tym Medical Poland wspiera mnie w dbaniu o mój uśmiech - i to w tym dosłownym medycznym znaczeniu! Mamy też szereg wspólnych inicjatyw, m.in. razem witaliśmy polską reprezentację piłki nożnej na lotnisku w Dublinie przed meczem z Irlandią. Może wspólnie przywitamy też Irlandczyków w Warszawie?

- Czy uważasz, że turystyka medyczna lub programy turystyczne łączące zwiedzanie oraz korzystanie z usług medycznych mają przyszłość?
Oczywiście że tak. Uważam, że procedury medyczne oferowane przez mazowieckie placówki medyczne są na światowym poziomie, warto je więc promować wśród tych Irlandczyków, którzy chcą dbać o swoje zdrowie. Tym bardziej, że MazoviaMed i Medical Poland mają kompleksową ofertę opieki zarówno przed, jak i po zabiegu.


- Dlaczego polecasz Polskę jako idealny kierunek do uprawiania takiego rodzaju turystyki łączącej zwiedzanie oraz wizyty w profesjonalnych placówkach medycznych i salonach piękności?
Oprócz tego, że oferowane usługi są na bardzo wysokim poziomie i są korzystne finansowo, to idealnie wpisują się w upodobanie Irlandczyków od sprofilowanych wyjazdów. Skoro lubią jeździć na kilka dni aby pograć w golfa np. w Hiszpanii, to dlaczego nie mieliby przyjechać po zdrowie i urodę do Polski i jednocześnie coś zwiedzić w Warszawie i okolicy. Właśnie wakacje połączone z dbaniem o swoje zdrowie lub poprawę samopoczucia dzięki zabiegom w SPA czy salonach piękności to świetne i coraz popularniejsze połączenie.

Sprawdź: Co gwiazdy jedzą na drugie śniadanie?

Dziękuję za rozmowę

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA