Zbadaj się przed zabiegiem medycyny estetycznej

Zbadaj się przed zabiegiem medycyny estetycznej
Zanim zdecydujesz się na zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, przebadaj swój organizm. Najlepiej u lekarza, który łączy doświadczenie w diagnostyce ogólnego stanu zdrowia z umiejętnością przeprowadzenia zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pozwoli to na kompleksowe podejście do pacjenta chcącego łączyć zdrowie z pięknym wyglądem.

Organizm człowieka to jedna funkcjonalna całość złożona z wielu komórek, tkanek, narządów, a największym z nich jest skóra. Zaburzenie w pracy jakiegokolwiek organu w sposób pośredni może wpływać na inne, w tym również na wygląd i stan skóry twarzy i całego ciała. Zabiegi medycyny estetycznej stymulują odmłodzenie i regenerację naskórka, wpływając na niego z zewnątrz, lecz niezbędna jest również interwencja od wewnątrz, czyli optymalizacja funkcji wszystkich narządów oraz zmiana codziennego stylu życia. Pozwala to na zwiększenie efektywności i trwałości stosowanych zabiegów oraz poprawia samopoczucie w niezastąpiony sposób.

Przeczytaj także: Zabiegi medycyny estetycznej

Dostarcz białek i witamin, uzupełnij niedobory

Za doskonały wygląd skóry, włosów i paznokci odpowiedzialne są produkowane w tych strukturach białka: elastyna i kolagen. Do ich prawidłowej syntezy niezbędne jest dostarczenie organizmowi odpowiednich witamin - głównie C oraz A, B i D, oraz mikroelementów - żelaza, cynku, miedzi, jodu. Przyczyną niedoskonałości skóry może być m.in. niedobór żelaza, który rozpoznaje się poprzez wykonanie prostego badania krwi czyli morfologii. Stan skóry, włosów i paznokci zależy również od prawidłowego funkcjonowania tarczycy, która produkuje hormony odpowiedzialne za regulację wielu procesów w organizmie.

Przeczytaj także: Medycyna estetyczna na straży piękna

Dieta dla pięknej skóry

Styl życia, dieta i codzienna pielęgnacja w dużym stopniu przyczyniają się do zachowania pięknej i zdrowej skóry, włosów i paznokci.  Aby zapobiec wspomnianym niedoborom i zaburzeniom pracy różnych narządów, należy stosować się do rad i wskazówek, które uzyskać można podczas konsultacji z lekarzem rodzinnym. Pomoże on w ograniczeniu lub wykluczeniu z diety niektórych produktów, a także wyzbyciu się nałogów destrukcyjnie wpływających na organizm człowieka. Zaproponuje także stosowanie profesjonalnych kosmetyków zawierających naturalne substancje, np. kwas hialuronowy, których pozytywne działanie na skórę zostało potwierdzone w wielu badaniach klinicznych.

Dr Piotr Sobolewski, DS Instytut

Przeczytaj także:

12 pytań o nici liftingujące

Kiedy medycyna estetyczna służy zdrowiu?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA