Zdrowe patenty na prezenty

Starszy niż rok
Brak pomysłu na pożyteczny prezent? Podpowiadamy, co można włożyć pod choinkę, tak by było to przyjemne, praktyczne i z korzyścią dla zdrowia.
 

Przyszłej mamie

Poduszka Senmata umożliwia kobiecie spanie na boku już od pierwszych miesięcy ciąży, co poprawia przepływy łożyskowe pomiędzy nią, a dzieckiem. Ułożenie ciała na lewym boku jest najkorzystniejszą pozycją do spania przyszłej mamy, bo zapobiega nagłym spadkom ciśnienia tętniczego, bólom kręgosłupa (eliminuje nacisk macicy na kręgosłup) oraz biodra (odciąża staw biodrowy poprzez uniesienie kolana). Senmata jest coraz popularniejsza, wystąpiła nawet w filmie „Plan B”, w którym nie rozstawała się z nią w nocy Jennifer Lopez.

Relaksujące kamienie

Nie ma chyba osoby, która nie lubi masażu. Nie każdemu jednak po drodze do profesjonalisty. A co, jeśli możemy w prosty sposób zrobić małe spa w domowym zaciszu? Dotyk rozgrzanych kamieni do masażu relaksuje, rozluźnia mięśnie, łagodzi stany zapalne i bóle reumatyczne. Można je kłaść w dowolnym miejscu na ciele. Prezent w postaci gorących kamieni ucieszy zestresowanych, ale także tych, którzy lubią się rozpieszczać w szczególny sposób.

Wnukowi, jak i dziadkowi

Seans w grocie solnej. Prezent zarówno przyjemny, jak i zdrowy, bo w specyficznym mikroklimacie można zaczerpnąć powietrza przypominającego to, jakie występuje nad morzem. Nie dość, że wspaniale odpręża, to jeszcze ma właściwości lecznicze. Parująca sól jonizuje powietrze nasycając je cennymi biopierwiastkami. Nie ma przeciwskazań, żeby z niej korzystać. Szczególnie zimą świetnie się przysłuży, udrażniając górne drogi oddechowe, uodparniając, dobrze wpływając na płuca.

Dla odchudzających się

Analizator tkanki tłuszczowej. Przyda się właściwie każdemu, a szczególnie osobom na diecie odchudzającej. Dzięki temu urządzeniu łatwo określić, czy spadek wagi spowodowany jest tylko utratą wody, czy rzeczywiście spaleniem zbędnych zapasów. Można ustawić pamięć nawet do 8 osób, w dodatku w obsłudze jest niezwykle prosty: wstukujemy wagę, wzrost, wiek i płeć, naciskamy Start i mamy gotowy wynik. Prezent praktyczny, ale należy też uważać, by nie urazić obdarowanego – najlepiej dać go osobie, która mówi bez skrępowania o swojej diecie.

Dentystycznie

Elektryczna szczoteczka do zębów, dodatkowo z funkcją irygatora. Użyteczna do dokładnego czyszczenia zębów i jamy ustnej, ponadto skutecznie wypłukuje przestrzenie międzyzębowe za pomocą miliona mikro bąbelków. Może być dobrym prezentem dla dzieciaków, które z reguły nie palą się do higieny zębów. Wymienialne kolory szczoteczek, wibrująca nasadka mogą być przyjęte przez dziecko z zaciekawieniem, w odróżnieniu do tradycyjnej metody mycia zębów.

Gibkie ciało

Miesięczny karnet fitness na zachętę do ćwiczeń. Mając opcję z możliwością skorzystania z siłowni, basenu, jogi czy tańca w jednej cenie, trudno będzie obdarowanemu mieć wymówkę, żeby zostać w domu przed telewizorem. Elastyczny czas zajęć stanowi dodatkowe ułatwienie, aby dopasować najlepszą dla siebie godzinę ćwiczeń. Komu taki prezent? Właściwie każdemu, ale szczególnie tzw. coach potatoes, czyli kanapowym leniom. Może karnet w końcu sprawi, że odkryją to, o czym tyle mówią amatorzy aktywności fizycznej – ruch uszczęśliwia.

Czytaj też:

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA