Zdrowe porady z newslettera naprawdę motywują! Badania

Starszy niż rok
Czy wiesz, że newsletter może uzdrowić, odchudzić i poprawić kondycję Twoich pracowników? Udowodniono, że samo czytanie inspirujących porad na temat zdrowia ma silnie motywujący wpływ. Już po kilku mailach badani zaczynali wprowadzać zmiany w swoim stylu życia!

Zależy nam na sprawności i dobrym zdrowiu. Chcemy realizować się w pracy, tryskając energią i zachowując pełnię sił. Dlaczego jednak nie zawsze to się udaje? Ponieważ żyjemy w pośpiechu i stresie. Z niekończącą się listą zadań do realizacji. I najczęściej dbanie o własną energię znajduje się na samym końcu, ponieważ nie jest pilne.

Takie podejście nieustannie zmniejsza efektywność pracy, zaangażowanie, kreatywność, w końcu skutkuje zniechęceniem, depresją i chorobami. A przecież można temu zaradzić w całkiem prosty sposób.

Edukacja prozdrowotna

Badacze z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej udowodnili, że edukacja prozdrowotna skłania ludzi do ruchu i diety. Szczególnie jeśli ma postać inspirującego, ciekawego newslettera z szeregiem łatwych do zastosowania porad. Taki mail pełni funkcję osobistego coacha, który uświadamia, co jest ważne dla zdrowia, przypomina, o co trzeba dbać i wyznacza zadania. A do tego ma poczucie humoru.

Zobacz też: Niezdrowe produkty, o których myślałeś, że są zdrowe

Już po miesiącu badani zaczynali wprowadzać małe zmiany. Do pracy przychodzili pieszo zamiast jechać autem, na drugie śniadanie zjadali jabłko zamiast ciastek, a wieczorem szli pobiegać. Co więcej - niepostrzeżenie zaczęli motywować się wzajemnie do większej dbałości o zdrowe nawyki. Efekt? Zdrowszy, weselszy, bardziej świadomy i bardziej efektywny zespół!

– Chcieliśmy sprawdzić, czy można w ludziach wzbudzić chęć do zmiany swoich nawyków na lepsze – komentuje Joanna Paluch, autorka badania. – Jeśli udało się to zrobić cotygodniowymi newsletterami w okresie sześciu tygodni, to edukacja, kampanie społeczne i trening psychodietetyczny tym bardziej mają sens.

Wyniki badania pokazują także, że osoby, które dbają o zdrowe jedzenie i częściej uprawiają sport, mają większe ogólne poczucie szczęścia w życiu niż osoby prowadzące siedzący tryb życia. A szczęśliwy pracownik to dobry pracownik. Mózg osoby szczęśliwej jest o 40% bardziej wytrzymały, wydajny i kreatywny. Jest bardziej otwarty na nowe idee, lepiej też kojarzy fakty i generuje nowe rozwiązania. Chcesz mieć szczęśliwszych i bardziej energetycznych pracowników? Zamów dla nich Zdrowy Newsletter.

Czytaj też: Zdrowe sposoby na odchudzanie – porady dietetyka

Źródło: Workmed sp. z o.o.

Czytaj też: Motywacja - siła, która kieruje zachowaniem

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA