Dla Ciebie, na zdrowie!

Znaczenie mikrobiomu w prawidłowym funkcjonowaniu skóry

Każda skóra różni się w poziomie nawilżenia, ilości produkowanego sebum, skłonności do zaskórników i trądziku, podatności na pękanie naczynek, oraz występowaniem przebarwień. Wszystko to i wiele więcej składa się na pełny obraz cery. Jednakże, istnieje coś, co ma znaczący wpływ na zdrowie skóry - mikrobiom. Jeśli nie wiesz, czym jest mikrobiom skóry, warto zapoznać się z tym artykułem. Dowiesz się z niego, jak wpływa on na stan skóry, jak go pielęgnować oraz jak utrzymać w równowadze. Serdecznie zapraszamy!
Nuuni kosmetyki
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Reklama

Dlaczego mikrobiom skóry jest ważny?

Mikrobiom skóry stanowi niewidzialną warstwę naturalnych bakterii na Twoim ciele, która odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry, w tym przede wszystkim: chronią przed patogenami, alergenami i czynnikami drażniącymi, regulują pH skóry, wpływają na produkcję hormonów, opóźniają proces fotostarzenia oraz pomagają zachować równowagę hydrolipidową naszej skóry.

Reklama

Czym skutkuje zaburzony mikrobiom?

Nieprawidłowy stan mikrobiomu skóry stanowi poważne zagrożenie dla wyglądu Twojej skóry oraz jej zdrowia. Zaburzony mikrobiom skóry może skutkuje najczęściej spotykanymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, suchość skóry, egzema, rumień, a także szybsze pojawianie się oznak starzenia się skóry, takich jak zmarszczki i utrata jędrności. Ponadto, osłabienie ochrony mikrobiomu może zwiększyć ryzyko infekcji skórnych i podrażnień, a także zmniejszyć skuteczność działania kosmetyków i leków na skórę. 

Reklama

Co niszczy mikrobiom skóry?

Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na stan mikrobiomu Twojej skóry, w tym Twoje odżywienie, pielęgnacja skóry, a nawet poziom stresu. Pewne jest, że stosowanie zbyt agresywnych produktów do pielęgnacji skóry lub stosowanie niewłaściwej pielęgnacji prędzej czy później zaburzy naturalną równowagę mikrobiomu i pozbawi skórę naturalnych olejków i dobrych bakterii, które są niezbędne dla zdrowia skóry.

Reklama

Jak przywrócić skórze prawidłowy mikrobiom? 

Jednym z najważniejszych sposobów na utrzymanie zdrowego mikrobiomu skóry jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Należy dbać o to, aby skóra utrzymywała właściwe pH, a jej bariera hydrolipidowa była szczelna i odporna. Należy sięgać także po kosmetyki wzbogacone w probiotyki i prebiotyki, które pomagają w odnowie i utrzymaniu prawidłowego mikrobiomu na skórze. Ciekawym rozwiązaniem, łączącym wszystkie wyżej wymienione aspekty jest na przykład polska marka kosmetyków do świadomej pielęgnacji skóry Nuuni.

Receptury zostały skomponowane w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji skórnych. Każdy z produktów Nuuni zawiera tylko takie składniki, które wpływają pozytywnie na zdrowie i mikrobiom skóry. Każdy z produktów oprócz innych dobroczynnych składników posiada unikalny kompleks prebiotyczny. Za zadanie ma przywrócenie skórze równowagi, łagodzenie podrażnień, ukojenie, odżywienie, poprawienie nawilżenia oraz wzmocnienie mikrobiomu i płaszczu hydrolipidowego skóry. Kosmetyki Nuuni pomagają w redukcji procesów zapalnych i starzenia, pobudzają układ odpornościowy i przyspieszają gojenie ran, co przyczynia się imponująco do pielęgnacji skóry problematycznej. Należy też pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja skóry jest kluczowa do zachowania pięknej i młodej skóry a składy produktów świadczą bezapelacyjnie o profesjonalnym podejściu do tego problemu.

Aktualnie produkty tej marki znajdziecie w ich oficjalnym sklepie oraz wybranych, specjalistycznych drogeriach internetowych. Zachęcamy do zapoznania się z marką i śledzenia jej dalszego rozwoju!

Dbajcie i inwestujcie w siebie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Uroda i sport
Przeczytaj artykuł
Rozdwajające się paznokcie - przyczyny i sposób leczenia
Łamliwe paznokcie
Przeczytaj artykuł
Swędzenie pod pachami: przyczyny. Jak łagodzić i leczyć?
Kobieta drapie się pod pachą
Przeczytaj artykuł
Swędzenie skóry – przyczyny. Co pomaga i jak je złagodzić?
Kobieta drapie się po plecach
Podobne artykuły
Olej rycynowy w leczeniu
Olej rycynowy - działanie. Kiedy i jak stosować?
Kobieta pokazująca rozdwajające paznokcie i pękające skórki
Witaminy na łamliwe, rozdwajające paznokcie i pękające skórki
Młody mężczyzna wyciska zmianę skórną wywołaną przez figowca
Figówka - co to za choroba? Leczenie figówki gronkowcowej
Personel medyczny stosuje antyseptykę i aseptykę
Antyseptyka i aseptyka - jakie są między nimi różnice?
Może to Cię zainteresuje
Żółte kwiaty wiesiołka
Wiesiołek - na co pomaga i jak stosować? Właściwości rośliny
grupa ludzi w strojach kąpielowych w zimnym klimacie robi selfie i stosuję metodę Wina Hofa
Metoda Wima Hofa - co daje? Efekty ćwiczeń oddechowych
Najzdrowsze ryby na papierze do pieczenia
Najzdrowsze ryby - dla dzieci i dorosłych. Które gatunki?
Dławiąca się kobieta
Zadławienie - u dziecka i dorosłego. Zasady pierwszej pomocy

Reklama


Jak mobilizować bliznę? 🩹
Sprawdź!