Zrób mapę marzeń z Agnieszką Kaczorowską

Zrób mapę marzeń z Agnieszką Kaczorowską
O mapie marzeń wielu z Was mogło już co nieco słyszeć, ale dla tych, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia, kilka słów na ten temat. Mapa marzeń to takie narzędzie rozwojowe, które pozwala nam najpierw uświadomić sobie jakie mamy marzenia i cele, a potem je sobie wizualizować.

Zazwyczaj umieszczona jest na jakimś dużym arkuszu papieru, który wieszamy potem na ścianie, na tablicy, na drzwiach, gdziekolwiek, tak aby widzieć ją codziennie. Wiem, że niektórzy kładą ją sobie jako podkładkę na biurku albo robią wersję mini i wkładają do kalendarza. Najważniejsze, aby mieć pewność, że ciągle się z nią stykamy.

Na mapie umieszczamy nasze marzenia i cele w postaci obrazków lub krótkich widocznych afirmacji. Czasem wystarczy jedno słowo, które mówi wszystko. Bardzo ważne jest to, aby ta mapa była zgodna z naszymi rzeczywistymi pragnieniami. Nie mogą się tam znaleźć rzeczy, których ktoś od nas wymaga albo uważa, że tak powinniśmy lub że są dla nas dobre. To nasza mapa, nasze marzenia i cele, nasze życie. To my bierzemy odpowiedzialność za to co się wydarzy i którą drogą pójdziemy. Zatem do dzieła!

Zrobienie jakiejkolwiek mapy marzeń to już coś, ale zrobienie wyjątkowej mapy, która na pewno zadziała to coś więcej. Kilka miesięcy temu byłam na warsztatach u Kariny Sęp, wyjątkowej kobiety, coacha i partnera Akademii Skutecznego Działania, gdzie - przy okazji dodam – również i ja zaczęłam swoją działalność. Warsztaty były świetne, ale ja nadal nie byłam pewna czego tak w 100 procentach chcę i czy ta mapa jest zgodna z moim serduchem. Ułożyłam te swoje obrazki na odpowiednim arkuszu i tak leżały na szafce w pokoju, bo jakoś nie czułam, że chcę je przykleić i to wszystko powiesić. Po kolejnych dwóch miesiącach zabrałam się za to z powrotem. Najśmieszniejsze jest to, że niektóre rzeczy znajdujące się na tej niedokończonej, niewiszącej mapie zaczęły się spełniać. Tym bardziej zależało mi aby przyłożyć się do tej docelowej.

Oprócz warsztatów z Kariną zamówiłam jeszcze książkę jej autorstwa, aby się wspomóc, przypomnieć sobie niektóre szczegóły, no i przede wszystkim pokazywać ją innym i zachęcać do zrobienia mapy. Chcę Wam ją bardzo serdecznie polecić, ponieważ bez niej lub bez warsztatów z Kariną będzie Wam ciężko ją tak po prostu wykonać.

Jest wiele bardzo ważnych elementów, o które trzeba zadbać, aby ta mapa była odpowiednio zrobiona i aby odpowiednio działała. Dla przykładu – kolory. Mapa składa się z 9 kwadratów, gdzie każdy odpowiada za inną sferę życiową i powinien mieć konkretny kolor.

Fioletowy – bogactwo i pieniądze

Czerwony – sława, uznanie, pozycja zawodowa i społeczna

Różowy – miłość, partnerstwo, związki

Zielony – rodzina, bliscy, zdrowie fizyczne i psychiczne

Żółty – JA, energia życiowa

Biały – dzieci, twórczość, hobby, kreatywność

Niebieski – nauka i rozwój

Granatowy (lub czarny) – praca i kariera

Szary – przyjaciele i podróże

Należy także pamiętać, aby w żadnym polu nie było zbyt wielu elementów i aby na pewno były dobrze zobrazowane. Zdarza się, że na zdjęciu, które wkleiliśmy, bo nie mieliśmy innego, jest coś co się potem spełnia, a nam nie do końca o to chodziło. Także trzeba uważać co wklejamy i o czym marzymy.

Mapa marzeń to takie zamówienie, które wysyłamy do wszechświata i potem czekamy na spełnienie! Nie zachęcam w ten sposób, aby siedzieć całymi dniami przed mapą i czekać aż coś się wydarzy. Trzeba działać, powoli, szybko, jak kto lubi, ale działać, a wszystko zacznie układać się w sposób jaki graficznie przedstawiliśmy na mapie.

Moją mapę tworzyłam z jakiś tydzień, bo chciałam, aby była przepiękna. Miałam trochę utrudnione zadanie, bo czekałam aż braciszek wydrukuje mi to co mu powysyłałam, bo nie mam kolorowej drukarki, ale udało się. Powiesiłam ją na takiej magnetycznej dużej białej tablicy, na której wcześniej zapisywałam same afirmacje lub fajne cytaty i czytałam je często. Tablica stoi prawie naprzeciwko mojego łóżka, więc widzę ją codziennie rano i wieczorem. Lubię na nią patrzeć i wiecie co…?

TO WSZYSTKO POWOLI SIĘ SPEŁNIA!

Chodzę niewiarygodnie szczęśliwa i po raz kolejny zaświadczam, że nie ma rzeczy niemożliwych! Jeśli marzysz to masz! Trzeba w to wierzyć. Każdy dzień lub okazja jest dobra, aby stworzyć swoją mapę marzeń – Nowy Rok, początek roku szkolnego, swoje urodziny, jakieś święta czy po prostu DZIŚ. Każdy nowy dzień to nowy początek, więc niech właśnie od dziś moje życie będzie bardziej świadome i ukierunkowane, czemu nie?

Życzę Wam powodzenia w tworzeniu mapy i w spełnianiu marzeń. Ja od kiedy pamiętam kocham marzyć i wiem, że dzięki temu moje życie jest takie wspaniałe. Marzę dalej, nie przestaję. Mam cele. Mam mapę.

Teraz Wasza kolej!

Agnieszka Kaczorowska

Przeczytaj także: Chińskie tajemnice zdrowia i urody

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA