Zwalcz ból tym sposobem

Każdy ból, jeśli chcemy go pokonać, musimy najpierw zdiagnozować u specjalisty. Niestety, są też bóle takie, z którymi musimy nauczyć się żyć.Gdy boli, najczęściej sięgamy po tabletki, chociaż istnieją również naturalne metody zwalczania bólu.

Naturalne sposoby leczenia bólu stanowią zdrowszą alternatywę dla leczenia farmakologicznego. Korzyści wynikające ze stosowania ich to między innymi mniejsze ryzyko uzależnienia od leków przeciwbólowych i mniejsze obciążenie dla żołądka i wątroby.

1. Akupunktura - działa skutecznie w wielu rodzajach bólu, m.in. w przypadku zwyrodnienia stawów, bólów krzyża i kontuzji sportowych.

2. Gimnastyka - aktywność fizyczna potrafi przynosić ulgę w różnych rodzajach bólu. W dodatku dodaje energii i poprawia nastrój. Pomocna prze bólach kręgosłupa, stawów, głowy. Podczas ćwiczeń poprawia się krążenie i dotlenienie organizmu, co sprzyja poprawie zdrowia. Podczas wysiłku fizycznego do krwiobiegu uwalniane są endorfiny, które zwalczają ból i poprawiają samopoczucie.

3. Leczenie ciepłem – skutecznie łagodzi ból ciepło, które dają plastry rozgrzewające, oświetlenie lampy czy gorąca kąpiel. Rozszerzają się naczynia krwionośne, a przez to zwiększa się dopływ krwi i tlenu do bolących mięśni i stawów.

4. Leczenie zimnem – zimno działa znieczulająco. Tą leczniczą właściwość zimna najczęściej wykorzystuje się w przypadku urazów.

5. Techniki relaksacyjne – joga, medytacja, muzykoterapia lub inne techniki relaksacyjne pozbywają napięcia, odstresowują. To ważna metoda, ponieważ mając ciało zrelaksowane, bez napięć, odczuwamy również ulgę w bólu.

6. Masaże - przede wszystkim odprężają, łagodząc między innymi bóle reumatyczne, bóle szyjnego odcinka kręgosłupa i krzyża.

7. Olejki eteryczne - stosowanie olejków eterycznych to jeden z najczęściej stosowanych sposobów na ból głowy. Szczególne właściwości mają: olejek lawendowy, z mięty pieprzowej i rozmarynowy.

8. Suplementy i witaminy - zwiększone dawki witamin mogą łagodzić pewne rodzaje bólu. Na przykład tran zmniejsza nasilenie bólu związanego z obrzękami, magnez – bóle głowy, natomiast glukozamina może złagodzić dolegliwości związane ze zwyrodnieniem stawów kolanowych.

9. Dieta - dolegliwości migrenowe mogą być wynikiem złej diety. Dlatego należy wystrzegać się czekolady, czerwonego wina, serów pleśniowych, kawy. Produkty te zawierają substancje, które zakłócają cyrkulację krwi w mózgu, czego wynikiem jest napięcie i ból głowy.

W konsultacji z lekarzem

Poszukiwanie alternatywnych sposobów ulżenia sobie lub najbliższym w bólu to zawsze dobry pomysł. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o tym, aby włączyć niestandardowe metody w szerszy plan leczenia, który zawsze należy skonsultować z lekarzem.

Plastry łagodzące ból

ACTIVPLAST Cold to plastry chłodzące, które łagodzą bóle głowy i objawy gorączki. Udrażniają przewody nosowe dając natychmiastową ulgę w czasie trwania kataru. Pomagają w łagodzeniu objawów migreny i bólów zębów oraz zmniejszają dolegliwości występujące w trakcie grypy i przeziębienia. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla sportowców i osób narażonych na urazy. Plaster ACTIVPLAST Cold można utrzymywać na skórze przez 8 godzin.ACTIVPLAST Termo to plastry rozgrzewające, które przynoszą ulgę w bólach mięśni pleców, ramion, szyi, nerwobólach, bólach reumatycznych, stawowych. Redukują stan zapalny, wzmagają miejscowe krążenie krwi i łagodzą ból. Plaster ACTIVPLAST Termo rozgrzewa się stopniowo do temperatury ok. 55°C. Plaster można utrzymywać na skórze przez 12 godzin.

Producent: Medica Sp.J., ul. Przemysłowa 4a, 59-300, Lubin Dystrybucja: Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Spółka Akcyjna, ul. A. Fleminga 2, 03-176 Warszawa.

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA