50 Plus

Reklama

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu związków czynnych: flawonoidy z kwiatostanu głogu działają rozkurczająco na naczynia wieńcowe, zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego i zmniejszają częstotliwość; związki czynne korzenia kozłka i liścia melisy działają łagodnie uspokajająco.

Wskazania

Dolegliwości serca o podłożu nerwowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niewydolność wątroby i nerek. Epilepsja, cukrzyca. Choroby lub uszkodzenia układu nerwowego. Choroba alkoholowa. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

W przypadku gdy dolegliwości ze strony serca nie ustępują lub się nasilają, objawy utrzymują się przez okres dłuższy niż 6 tygodni lub występują obrzęki nóg należy zastosować inne leczenie. Nie zaleca się stosowania preparatu u pacjentów źle reaugujących na wyciąg waleriany. Stosować ostrożnie u osób z chorobą wątroby.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią.

Działania niepożądane

Obserwowano: zwolnienie tętna, senność, uspokojenie układu nerwowego, ból głowy, ból brzucha, biegunkę, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, złe samopoczucie po przebudzeniu, męczliwość, ból pleców, "odbijanie", reakcje nadwrażliwości.

Interakcje

Stosowanie z preparatami przeciwpłytkowymi może zwiększać ryzyko krwawień, należy zachować ostrożność.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3 razy na dobę po 30-60 kropli z niewielką ilością wody; osoby powyżej 70 rż. - 3 razy na dobę po 30-45 kropli (30 kropli = 1 ml preparatu).

Reklama

Uwagi

Stosowanie preparatu może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Pharmindex