Źródło

Acroseal

Reklama

Działanie

Nierozpuszczalny, biokompatybilny cement na bazie wodorotlenku wapnia, składający się z dwóch komponentów: bazy - pasty i katalizatora - pasty. Zapewnia perfekcyjne przyleganie ćwieków do ścian kanału i wiązanie cząsteczek gutaperki między sobą. Dzięki swoim właściwościom biologiczno-fizycznym (płynność i lepkość) uszczelnia doskonale najmniejsze, boczne kanaliki. Jest widoczny na zdjęciu rentgenowskim. Materiał jest łatwy w stosowaniu i łatwy do usunięcia. Nie zawiera eugenolu.

Wskazania

Ostateczne wypełnianie kanałów korzeniowych poprzez uszczelnianie ćwieków gutaperkowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Dawkowanie

Na płytkę do zarabiania wycisnąć jednakowej długości paski pasty bazy i katalizatora. Wyrabiać obie pasty do momentu uzyskania jednolitej konsystencji. Pokryć ćwiek gutaperkowy, a następnie zagęścić go (kondensować).

Reklama

Uwagi

Unikać kontaktu mat. ze skórą. W przypadku kontaktu z oczami, przepłukać natychmiast dużą ilością wody i wezwać pomoc medyczną. W przypadku kontaktu ze skórą, należy przemyć ją natychmiast dużą ilością wody z mydłem. Po otwarciu tubki z bazą, usunąć, jeśli zachodzi taka konieczność, zbędną płynną warstwę. Czas wiązania wynosi 16-24 godzin i jest zależny od wilgotności powietrza. Szpatułki, płytka do zarabiania i wszystkie inne instrumenty powinny być wyczyszczone alkoholem lub acetonem natychmiast po użyciu. Należy szczelnie zamykać tubki po każdorazowym użyciu.Temp. przechowywania: 10 do 25st.C.

Pharmindex