Źródło

Adper™ Prompt™ L-Pop

Reklama

Działanie

Samowytrawiający system łączący dostępny w jednorazowych opakowaniach blistrowych L-Pop. Po aktywacji obydwu składników roztwór nadaje się bezpośrednio do użycia. Podczas wcierania materiału w powierzchnię ubytku odbywa się jednoetapowe wytrawianie, przygotowanie powierzchni i penetracja żywicy. Materiał łączący utwardza się światłem lampy halogenowej, laserowej, diodowej lub plazmowej.

Wskazania

Łączenie kompozytowych materiałów do wypełnień z zębiną i szkliwem. Łączenie kompomerowych materiałów do wypełnień z zębiną i szkliwem. Łączenie światłoutwardzalnych uszczelniaczy do bruzd i zagłębień.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na akrylany. Ze względu na wysoką siłę łączenia ze szkliwem i możliwość uszkodzenia szkliwa w czasie usuwania zamków, zastosowanie systemu w ortodoncji jest przeciwwskazane. System jest przeznaczony do łączenia wyłącznie światłoutwardzalnych materiałów kompozytowych oraz kompomerowych i nie nadaje się do materiałów podwójnie utwardzanych i samoutwardzalnych.

Działania niepożądane

U osób wrażliwych może wystąpić skórna reakcja alergiczna. W pojedynczych przypadkach (szczególnie w momencie nie przestrzegania zalecanych zasad postępowania) może wystąpić podrażnienie miazgi.

Reklama

Uwagi

Unikać kontaktu materiału z błoną śluzową, skórą i oczami. Stosowanie materiałów podkładowych zawierających eugenol może zaburzyć proces wiązania - stosować podkłady bez zawartości eugenolu. W przypadku obnażenia miazgi nałożyć preparat na bazie wodorotlenku wapnia np. Alkaliner, a następnie pokryć warstwą podkładu Vitrebond.

Pharmindex