Alantan

Spis treści

Alantan - Skład

1 g maści zawiera 20 mg alantoiny. Lek zawiera lanolinę, parahydroksybenzoesan etylu i glikol propylenowy.

Alantan - Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym i osłaniającym na skórę. Wspomaga leczenie ran (stymuluje wzrost nowej tkanki) oraz poprawia nawilżenie skóry.

Reklama

Alantan - Wskazania

Leczenie trudno gojących się ran, oparzeń (także słonecznych), płytkich owrzodzeń, ubytków skóry i błon śluzowych. Leczenie przewlekłych stanów zapalnych skóry przebiegających z nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem (atopowe zapalenie skóry, wyprysk, łuszczyca i inne choroby skóry).

Alantan - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować preparatu do oczu oraz na zmiany skórne w okresie ostrego stanu zapalnego z obecnością zmian sączących.

Alantan - Ostrzeżenia

Ze względu na zawartość lanoliny, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu etylu lek może powodować reakcje alergiczne (także typu późnego). Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, preparat może powodować podrażnienie skóry. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów nadwrażliwości na skórze w miejscu stosowania (zaczerwienienie, uczucie swędzenia) należy przerwać stosowanie preparatu i zastosować leczenie objawowe.

Alantan - Ciąża

Brak danych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Alantan - Efekty uboczne

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, podrażnienie skóry.

Alantan - Dawkowanie

Zewnętrznie. Nanosić delikatnie maść 2-3 razy na dobę na miejsca chorobowo zmienione. Można nałożyć niewielką ilość maści na jałowy kompres i przyłożyć na oczyszczoną ranę. Opatrunki należy zmieniać 1-2 razy na dobę.

Alantan - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->