Alantavit

Reklama

Działanie

Lek o skojarzonym działaniu składników. Pobudza ziarninowanie, przyspiesza oczyszczanie się ran, ułatwia usuwanie tkanki martwiczej, wzmaga procesy naskórkowania, działa keratolitycznie. Witaminy ułatwiają odtwarzanie i regenerację naskórka.

Wskazania

Leczenie trudno gojących się ran, oparzeń (także słonecznych), odmrożeń, oraz w leczeniu wspomagającym łuszczycy, przewlekłego wyprysku i owrzodzeń.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na allantoinę, cholekalcyferol (witaminę D3), retynol (witaminę A) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na rozległe, głębokie rany, na błony śluzowe i do oczu.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość cholekalcyferolu (wit.D3) nie zaleca sie stosowania w hiperkalcemii, hiperkalciurii lub w przypadku kamicy nerkowej. Jeśli wystąpią objawy nadwrażliwości na skórze w miejscu stosowania preparatu (np. zaczerwienienie, uczucie swędzenia), należy przerwać jego stosowanie.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Witamina A w dużych dawkach może działać teratogennie.

Działania niepożądane

Rzadko: reakcje uczuleniowe. Obserwowano pojedyncze przypadki podrażnień i zaczerwienienia skóry.

Interakcje

Podczas leczenia nie stosować maści lub kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Kilka razy na dobę niewielką ilość maści wcierać w miejsca zmienione chorobowo.

Reklama

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex