ALE D-Vit 1000

Reklama

Działanie

Suplement diety. Witamina D odpowiada za prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu, wpływa na funkcjonowanie tkanki mięśniowej, bierze udział w regulacji gospodarki hormonalnej. Witamina D odgrywa znaczącą rolę w procesach krwiotwórczych, odpowiada za rozwój układu krążenia i wpływa na właściwe funkcjonowanie układu immunologicznego.

Wskazania

Uzupełnianie niedoborów witaminy D, suplementacja diety.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u osób z hiperkalcemią, w przypadku nadmiernego wydalania wapnia z moczem oraz kamicy wapniowej. Nie stosować u osób trwale unieruchomionych. Zachować ostrożność przy sarkoidozie.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią dawkowanie należy skonsultować z lekarzem.

Interakcje

Witamina D wchodzi w interakcje z lekami tiazydowymi, lekami przeciwpadaczkowymi, ryfampicyną i cholestyraminą. Zaleca się odstęp minimum 4 godzinny pomiędzy aplikacją leku a spożyciem suplementu oraz konsultację z lekarzem w celu ustalenia sposobu podawania suplementu.

Dawkowanie

Doustnie, 1-2 kaps. dziennie popijając wodą lub tłustym mlekiem. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej.

Reklama

Uwagi

W przypadku przedawkowania może pojawić się jadłowstręt, nadmierne pocenie, wielomocz, nudności, wymioty, zaparcia, podwyższone ciśnienie tętnicze, wzrost wapnia we krwi, wzrost wydalania wapnia z moczem. W razie silnych objawów należy odstawić suplement i skonsultować się z lekarzem. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex