Źródło

Alifar

Reklama

Działanie

Suplement diety. Preparat obniżający stężenie lipidów i cholesterolu całkowitego we krwi, zwiększa zawartość lipoprotein HDL, a zmniejsza LDL. Ponadto ma działanie hamujące agregację płytek krwi, poprawia przepływ w krążeniu obwodowym. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo na błony śluzowe jamy ustnej, gardła oraz przewodu pokarmowego.

Wskazania

Wspomagająco w profilaktyce miażdżycy, podwyższonym poziomie cholesterolu całkowitego, w infekcjach gardła i górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Choroba alkoholowa. Dzieci.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość etanolu ostrożnie stosować u pacjentów z uszkodzoną wątrobą i chorych na padaczkę. Preparat może powodować wydłużenie czasu krwawienia, należy przerwać jego stosowanie przynajmniej 3 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i w okresie karmienia piersią nie zostało ustalone. Należy wziąć pod uwagę zawartość etanolu.

Działania niepożądane

Rzadko: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, odczyny alergiczne. Preparat może zmieniać zapach skóry i oddechu.

Interakcje

Ze względu na zawartość etanolu nie stosować z lekami psychotropowymi. Preparat może obniżać ciśnienie krwi - ostrożnie stosować z lekami hipotensyjnymi. Preparat może nasilać działanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 50 kropli 2-3 razy na dobę z mlekiem.

Reklama

Uwagi

Jednorazowa dawka zawiera 1,5 g etanolu. Preparat może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex