Allergo-Comod

Spis treści

Allergo-Comod - skład

1 ml roztworu zawiera 20 mg kromoglikanu sodu.

Allergo-Comod - Działanie

Przeciwalergiczny preparat do stosowania miejscowego, nie zawierający środków konserwujących, dozowany przy pomocy systemu COMOD. Kromoglikan sodowy stabilizuje błonę komórkową komórek tucznych poddanych działaniu antygenów i tym samym zapobiega ich degranulacji oraz uwalnianiu różnych mediatorów reakcji zapalnych, którymi są cząsteczki aktywne biologicznie. Jest również antagonistą wapnia, blokuje receptor immunoglobuliny E połączony z kanałem wapniowym i tym samym blokuje przepływ wapnia do komórki, normalnie mający miejsce po związaniu IgE.

Allergo-Comod - wskazania

Ostre i przewlekłe alergiczne zapalenie spojówek, np. zapalenie spojówek spowodowane katarem siennym, wiosenne alergiczne zapalenie rogówki i spojówek.

Allergo-Comod - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kromoglikan sodu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Allergo-Comod - ostrzeżenia

Nie określono bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci poniżej 4 lat. Lekarz okulista powinien stwierdzić, czy pomimo występującego alergicznego zapalenia oka możliwe jest używanie soczewek kontaktowych. W przypadku uzyskania potwierdzenia, przed zakropleniem leku należy zdjąċ soczewki kontaktowe, zakropliċ lek, a soczewki założyċ ponownie po upływie 15 min.

Allergo-Comod - ciąża

Brak danych dotyczących wpływu leku na płód. Leku nie należy stosować w I trymestrze ciąży i nie zaleca się stosowania go w dalszym okresie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

Allergo-Comod - efekty uboczne

Rzadko może wystąpić przemijające pieczenie oczu, uczucie obecności ciała obcego w oku, przekrwienie i obrzęk spojówek.

Allergo-Comod - dawkowanie

Dorośli i dzieci >4 lat: po 1 kropli do worka spojówkowego 4 razy na dobę. Leczenia preparatem nie należy przerywać po ustąpieniu objawów. Leczenie należy kontynuować aż do ustania kontaktu z alergenem, np. pyłkami kwiatów, kurzem.

Allergo-Comod - uwagi

Po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić przemijające zaburzenia widzenia, co może wydłużyć czas reakcji u osób prowadzących pojazdy oraz obsługujących maszyny.

Pharmindex