Nowy sklep

już ON-LINE

Altix

Działanie

Preparat o działaniu ściągającym i zmniejszającym obrzęki. Octanowinian glinu po zastosowaniu na skórę zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, a także powoduje mikrokoagulację białek na powierzchni tkanek, dzięki czemu następuje zmniejszenie wysięku i złagodzenie stanu zapalnego.

Wskazania

Obrzęki i stany zapalne mięśni, ścięgien, stawów, skóry powstałe w wyniku np. stłuczenia, skręcenia, odbicia, kontuzji wywołanej uprawianiem sportu, urazów stawów, ścięgien i mięśni po nadmiernym wysiłku.

Przeciwwskazania

Sączące się zmiany skórne. Otwarte rany. Uszkodzona skóra. Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci i nie stosować długotrwale.

Środki ostrożności

Nie należy stosować pod opatrunkiem okluzyjnym. Preparat należy odstawić w przypadku wystąpienia objawów uczulenia lub zmian na skórze. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy oraz glikol propylenowy, może powodować miejscową reakcję skórną lub podrażnienie skóry.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i karmienia piersią. Nie stosować preparatu na pierś podczas karmienia piersią.

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie miejscowych reakcji skórnych, podrażnienia skóry. W przypadku stosowania na duże powierzchnie skóry lub długotrwałego stosowania mogą wystąpić objawy maceracji skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Na obolałe lub zmienione zapalnie miejsce nanieść cienką warstwę kremu. Stosować 3-4 razy dziennie. Można też stosować okłady.

Uwagi

Krem można stosować w formie okładu. Nie stosować na sączące zmiany skórne i otwarte rany.

Pharmindex