Źródło

Amalcap Plus

Reklama

Działanie

Sferyczny amalgamat srebra bez fazy gamma-2, przeznaczony do wykonywania wypełnień. Materiał Amalcap Plus jest pakowany w samoaktywujące się kapsułki. Amalgamaty powstają przez mieszanie równych ilości stopu metali w postaci proszku z rtęcią, aż do uzyskania plastycznego materiału. Zaletami materiału jest odporność na korozję, pow. wypełnienia o idealnym połysku, stały skład składników w kapsułce, brak rtęci po wymieszaniu składników, czas pracy - 4 min.

Wskazania

Wypełnianie ubytków w zębach przedtrzonowych i trzonowych, zlokalizowanych na powierzchni żującej (ubytki klasy I i II), szczególnie przy trudnych warunkach zgryzowych, w przypadkach gdy inne materiały lub techniki nie są wskazane.

Przeciwwskazania

Powierzchnie styczne lub żujące, na których istnieją kontakty z innymi metalowymi wypełnieniami, brak możliwości przestrzegania zalecanej techniki pracy, pacjenci z ostrą niewydolnością nerek, nadwrażliwość pacjenta na składniki amalgamatu, wsteczne wypełnianie kanałów korzeniowych, odbudowa części koronowej zęba przygotowanego pod koronę protetyczną lub wkład, dzieci do szóstego roku życia, kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią.

Reklama

Uwagi

Amalcap Plus należy przechowywać w temperaturze pokojowej (2-28st.C) w suchym miejscu. Resztki amalgamatu należy przechowywać w pojemnikach, które można szczelnie zamknąć. Dalej postępować z nimi zgodnie z aktualnymi przepisami.

Pharmindex