Źródło

Amarosal

Reklama

Działanie

Roślinny preparat zwiększający łaknienie. Zawarte w syropie związki goryczowe zwiększają wydzielanie soku żołądkowego na drodze odruchowej.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w braku łaknienia. Preparat jest przeznaczony dla dzieci od 3 lat, młodzieży i osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, rośliny z rodziny astrowate/złożone Asteraceae/Compositae lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Preparat zawiera sacharozę - pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 3 lat.

Ciąża i laktacja

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią (brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania).

Działania niepożądane

Częstość nieznana: alergiczne reakcje skórne i ze strony układu oddechowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 15 ml 3-4 razy na dobę. Dzieci powyżej 6 lat i młodzież do 18 lat: 5 ml 2-3 razy na dobę. Dzieci 3-6 lat: 2,5 ml 2 razy na dobę. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 10 dniach należy rozważyć zmianę leczenia. Sposób podania. Przy podawaniu dzieciom, dawkę syropu należy rozcieńczyć w niewielkiej ilości słabej herbaty lub wody. Preparat przyjmować ok. 30 min. przed posiłkiem.

Reklama

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex