Anaftin Płyn do płukania jamy ustnej

Reklama

Działanie

Preparat zawiera poliwinylopirolidon (PVP) i kwas hialuronowy, które tworzą ochronną warstwę pokrywającą jamę ustną, stanowiącą barierę mechaniczną dla uszkodzonych okolic i dzięki temu łagodzi ból wywołany podrażnieniem odsłoniętych zakończeń nerwowych. Zawarte w składzie kwas hialuronowy i aloes wspomagają naturalny proces gojenia uszkodzonych tkanek.

Wskazania

Łagodzenie dolegliwości bólowych wywołanych niewielkimi zmianami w jamie ustnej, takimi jak aftowe zapalenie jamy ustnej, owrzodzenia aftowe, jak również uszkodzenia spowodowane aparatami ortodontycznymi lub źle dopasowanymi protezami. Preparat jest również wskazany do stosowania w przypadku rozległych owrzodzeń aftowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Należy wypełnić załączoną nakrętkę z miarką do linii 10 ml. Płukać jamę ustną 3–4 razy dziennie lub w razie potrzeby przez co najmniej 1 min. Dla uzyskania najlepszych rezultatów nie należy jeść ani pić przez co najmniej 1 h po zastosowaniu płynu. W razie przypadkowego połknięcia płynu nie są wymagane żadne dodatkowe działania.

Reklama

Uwagi

W przypadku częstych nawrotów owrzodzeń jamy ustnej wskazana jest konsultacja lekarska. Nie zamrażać.

Pharmindex