Aperisan Gel

Reklama

Działanie

 Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Preparat roślinny tradycyjnie stosowany w leczeniu objawowym stanów zapalnych jamy ustnej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Preparat nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży ponizej 18 lat, przed zastosowaniem wymagana jest konsultacja z lekarzem. Lek zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg na dawkę.

Ciąża i laktacja

Stosowanie preparatu w okresie ciąży i okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

Działania niepożądane

Nie są znane. Mogą pojawić się reakcje alergiczne, szczególnie związane z zawartością glikolu propylenowego.

Interakcje

Nie są znane. Preparaty z liści szałwii mogą wpłynąć na działanie leków oddziałujących na receptor GABA (np. barbituranów, benzodiazepin). Nie zaleca się stosowania tych leków równocześnie.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: aplikować niewielką ilość żelu (250 mg, w przybliżeniu wielkości ziarnka grochu) na miejsca zmienione chorobowo i lekko wmasować. Lek stosować kilka razy (do pięciu razy) dziennie. Dzieci i młodzież: preparat nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej lat 18. Sposób podawania: podanie na błonę śluzową jamy ustnej. Nie należy stosować przez okres dłuższy niż 1 tydz.

Reklama

Uwagi

Preparat może wywierać wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. W przypadku wystąpienia zaburzeń sprawności psychofizycznej podczas stosowania preparatu, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Pharmindex