Nowy sklep

już ON-LINE

Apiżel

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Propolis zmniejsza stan zapalny, a także ułatwia gojenie poprzez przyspieszenie procesu ziarninowania komórek.

Wskazania

Tradycyjnie w stanach zapalnych skóry, oparzeniach Ist., niewielkich uszkodzeniach skóry, stanach zapalnych i obrzękach po ukąszeniach owadów.

Przeciwwskazania

Uczulenie na produkty pochodzenia pszczelego (miód, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele) lub pochodne kwasu benzoesowego. Osoby podatne na uczulenia, cierpiące na alergiczne choroby skóry i inne choroby o podłożu alergicznym.

Środki ostrożności

Zanim zastosuje się preparat wskazane jest wykonanie testu uczuleniowego, polegającego na naniesieniu niewielkiej ilości żelu w zgięciu łokciowym. Jeżeli w ciągu 3-24 h wystąpią reakcje skórne, należy przerwać stosowanie leku. Żel może powodować podrażnienie skóry ze względu na zawartość glikolu propylenowego.

Ciąża i laktacja

Nie wykonano dobrze kontrolowanych badań preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania preparatu bez konsultacji lekarskiej. Nie stosować u kobiet ze skłonnością do uczuleń.

Działania niepożądane

Rzadko: obrzęki w miejscu podania (w tym obrzęk rąk i stóp), objawy nadwrażliwości, obrzęk gardła, warg, jamy ustnej, twarzy powodujący utrudnienie połykania lub oddychania (w przypadku wystąpienia ciężkich zaburzeń ze strony układu immunologicznego należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem), reakcja alergiczna w postaci wysypki alergicznej, rumienia, obrzęków alergicznych lub innych objawów uczulenia (w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy odstawić lek).

Dawkowanie

Miejscowo. Dorośli, młodzież i dzieci >6 rż.: 3-5 dziennie nanosić cienką warstwę żelu na miejsca zmienione chorobowo. U dzieci <12 lat stosować ostrożnie i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

Uwagi

Pharmindex