Znajdź lek

AlpicortAlpicort to lek, który należy stosować zewnętrznie. Wskazaniem do stosowania preparatu jest wypadanie włosów w czasie różnorakich dolegliwości, jak: łojotok, łuszczyca, łysienie plackowate, wyprysk łojotokowy czy rozlane wypadanie włosów. Sprawdź działanie, wskazania oraz dawkowanie Alpicortu.

 

 

Spis treści

Działanie

Preparat do stosowania zewnętrznego. Prednizolon jest syntetycznym glikokortykosteroidem o słabym działaniu miejscowym. Kwas salicylowy zwiększa wchłanianie prednizolonu przez skórę, działa keratoplastycznie i antymikrobiotycznie. Prednizolon i kwas salicylowy są metabolizowane w wątrobie i wydalane głównie przez nerki. T0,5 prednizolonu wynosi 12-36 h, kwasu salicylowego 2-4 h.

Wskazania

Wypadanie włosów w przebiegu chorób, takich jak: łuszczyca owłosionej skóry głowy, wyprysk łojotokowy, łojotok, łysienie plackowate, rozlane wypadanie włosów, jak również po zakażeniach ogólnoustrojowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Niemowlęta i dzieci w wieku poniżej 12 lat. Ospa wietrzna, szczególne schorzenia skóry (gruźlica, kiła) i zapalne reakcje na szczepienia. Grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry. Okołoustne choroby zapalne skóry (objawy podrażnienia skóry wokół ust z zaczerwienieniem i guzkami). Trądzik różowaty. Nie stosować w okolicach błon śluzowych, w jamie ustnej, do lub w okolicy oczu, w okolicy genitaliów oraz względnie wewnętrznie.