Znajdź lek

Aminoplasmal

Spis treści

Działanie

Preparat do żywienia pozajelitowego zawierający aminokwasy i podstawowe elektrolity. Zestaw aminokwasów jest niezbędny do syntezy białek organizmu. W celu prawidłowego wykorzystania podawanych aminokwasów, zapotrzebowanie energetyczne powinno być pokryte przez jednoczesny wlew węglowodanów i tłuszczów. Wartość energetyczna: 600 kcal/l (2510 kJ/l). 1 l dostarcza 24,0 g azotu, pH roztworu wynosi 5,5-7,0. Osmolarność: 1480 mosmol/l.

Wskazania

Żywienie parenteralne, profilaktyka i terapia niedoborów białka w okresach przed i pooperacyjnych, po urazach, oparzeniach i w ciężkich chorobach. Preparat może być stosowany w połączeniu z odpowiednimi preparatami o wysokich wartościach energetycznych (emulsje tłuszczowe i roztwory węglowodanowe) i elektrolitami.

Przeciwwskazania

Zaburzenia metabolizmu aminokwasów, ostra niewydolność nerek, niewydolność wątroby, kwasica, stany przewodnienia, niedobór potasu. Roztworu nie należy podawać dzieciom do 2 rż., gdyż zawartość substancji odżywczych nie odpowiada wymaganiom pediatrycznym.