Znajdź lek

Aromatol

Spis treści

Działanie

Skuteczność preparatu opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Mieszanina etanolowa lewomentolu i olejków eterycznych ma. Mentol wykazuje działanie żółciopędne i spozmolityczne.

Wskazania

Zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia np. przy przeziębieniu (do nacierań, do inhalacji, do płukania gardła), w bólach głowy, w bólach mięśniowych, po ukąszeniach przez owady. Wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (zaburzeniach dyseptycznych) np. wzdęciach, niestrawności.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, astma oskrzelowa i inne schorzenia układu oddechowego, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych. Ze względu na zawartość etanolu i brak wystarczających badań, nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Nie stosować wewnętrznie w przypadku niedrożności dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenia pęcherzyka żółciowego, u osób z ciężkimi uszkodzeniami wątroby lub uzależnionych od alkoholu. Nie stosować zewnętrznie na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach, otwartych ranach, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błonę śluzową oraz w okolicach oczu.