Źródło

AquaSAL Junior

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności uzupełniający płyny i składniki mineralne w zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej u dzieci i dorosłych. Obniża ryzyko odwodnienia mogące wystąpić podczas biegunki, jak i biegunki połączonej z wymiotami.  

Wskazania

Postępowanie dietetyczne dla dzieci powyżej 2 roku życia i dorosłych w przebiegu biegunki i wymiotów w przypadku odwodnienia niewymagającego hospitalizacji i nawodnienia drogą dożylną.

Przeciwwskazania

Wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit. Nadwrazliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Preparat nie powinien być przyjmowany przez osoby, u których nie występuje odwodnienie organizmu.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci o wadze powyżej 15 kg (wiek powyżej 2 lat) i dorośli. Faza nawadniania (pierwsze 3-4 godziny): 6 saszetek rozpuszczonych w 1200 ml wody podawać w ciągu 3 – 4 godzin. Faza nawadniania podtrzymująca (dalsze etapy nawadniania): 1 saszetkę rozpuszczoną w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i/lub biegunkowym stolcu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Podawać małymi porcjami. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Preparat powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie stosować pozajelitowo. Preparat nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Pharmindex