Argol® Rheuma

Spis treści

Argol<sup>®</sup> Rheuma - Skład

100 g maści zawiera: 0,20 g olejku z melisy, 0,10 g olejku z cynamonowca chińskiego, 1,23 g olejku z goździka, 0,82 g olejku z osnówki muszkatołowca, 0,61 g olejku z tymianku, 1,23 g olejku z cytryny, 0,10 g olejku z kolendry siewnej, 0,51 g olejku z mięty pieprzowej, 2,85 g olejku rozmarynowego, 2,45 g olejku kajeputowego i 5,10 g mentolu.

Argol<sup>®</sup> Rheuma - Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu składników. Bezpośrednio po nałożeniu działa chłodząco, zmniejsza wrażliwość nerwów czuciowych wywołując efekt przeciwbólowy. Olejki rozmarynowy i kajeputowy działają przeciwzapalnie i rozkurczająco. Pozostałe składniki działają rozgrzewająco, a przez to zmniejszają ból i napięcie mięśni oraz poprawiają ruchomość stawów.

Reklama

Argol<sup>®</sup> Rheuma - Wskazania

Wspomagająco w bólach stawowych i mięśniowych, dolegliwościach bólowych związanych ze schorzeniami reumatycznymi, w stanach zapalnych i zmianach zwyrodnieniowych stawów obwodowych i bólach mięśniowych kręgosłupa, stanach pourazowych narządu ruchu, w bólach zmęczeniowych i przeciążeniowych, nerwobólach.

Argol<sup>®</sup> Rheuma - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do 6 rż. Nie stosować na oparzenia, otwarte rany, ostre stany zapalne skóry, błony śluzowe oraz w okolicy oczu.

Argol<sup>®</sup> Rheuma - Ciąża

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Argol<sup>®</sup> Rheuma - Dawkowanie

Zewnętrznie. Pasek długości 3-5 cm wcierać w bolące miejsce aż do wchłonięcia. Stosować 2-3 razy dziennie.

Argol<sup>®</sup> Rheuma - Uwagi

Pharmindex