Artemisol

Reklama

Działanie

Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania, a jego skuteczność oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Wszawica głowowa.

Przeciwwskazania

Otwarte rany i ostre stany zapalne skóry głowy. Uczulenie na substancje czynne lub na rośliny z rodziny złożonych.

Środki ostrożności

Preparat może być stosowany u dzieci w wieku powyżej 7 lat. Stosować nie częściej niż dwa razy w miesiącu. Nie połykać. W przypadku kontaktu preparatu z błoną śluzową oka przepłukać pod bieżącą wodą. Nie stosować w pobliżu otwartego ognia.

Ciąża i laktacja

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Podrażnienie skóry. W razie przypadkowego połknięcia leku mogą wystąpić zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego, krwionośnego i nerwowego.

Interakcje

Nie stosować równocześnie z szamponem. Środki powierzchniowo czynne mogą spowodować wchłonięcie przez skórę substancji owadobójczych.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 7 lat (wg schematu zastosowania): włosy zwilżyć obficie płynem, zawiązać chustką lub folią i pozostawić na 2-3 h. Następnie dokładnie umyć włosy wodą i wyczesać gęstym grzebieniem. Dzieci poniżej 7 lat: nie stosować. Sposób podania: na skórę. Stosować nie częściej niż dwa razy w miesiącu.

Reklama

Uwagi

Pharmindex