Artrelux MS

Spis treści

Artrelux MS - Skład

1 kaps. zawiera 333 mg chlorowodorku glukozaminy, 250 mg metylosulfonylometanu oraz 25 mg wyciągu z kurkumy.

Artrelux MS - Działanie

Suplement diety o skojarzonym działaniu glukozaminy, metylosulfonylometanu oraz wyciągu roślinnego z kłącza kurkumy. Glukozamina, aminocukier naturalnie występujący w organizmie ludzkim. Stanowi substrat do syntezy proteoglikanów, wchodzących w skład substancji podstawowej chrząstki stawowej. Pobudzenie syntezy proteoglikanów wywiera korzystny wpływ na trofikę chrząstki i ułatwia syntezę kwasu chondroitynosiarkowego, co przeciwdziała degeneracji chrząstki. Metylosulfonylometan jest związkiem uzyskiwanym z ligainy izolowanej z drzew sosnowych. Zawiera siarkę, która jest podstawowym składnikiem struktur cząsteczek białkowych. Uczestniczy w syntezie keratyny i kolagenu. Posiada właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalane. Kurkuma posiada właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, działa ochronnie na układ krążenia.

Reklama

Artrelux MS - Wskazania

Zaburzenia ruchu na tle zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych oraz w stanach znacznego obciążenia stawów podczas wysiłku fizycznego (w tym trening). Preparat jest polecany osobom starszym, kobietom w wieku menopauzalnym, sportowcom.

Artrelux MS - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Artrelux MS - Ostrzeżenia

Ostrożnie stosować u chorych na cukrzycę, hiperlipidemię lub nadciśnienie tętnicze. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.

Artrelux MS - Ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Artrelux MS - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3-4 kaps. dziennie podczas posiłku.

Artrelux MS - Uwagi

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex