Znajdź lek

Źródło

Axofer B Complex©

Działanie

Suplement diety zawierający żelazo, kompleks witamin z grupy B oraz kwas foliowy.

Wskazania

Uzupełnienie diety w żelazo, witaminy z grupy B oraz kwas foliowy. Preparat polecany szczególnie dla: dzieci i nastolatków w okresie wzrostu, osób stosujących mało zróżnicowaną dietę, kobiet planujących ciążę, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią; osób stosujących rygorystyczne diety odchudzające, osób aktywnie uprawiających sport, osób starszych i rekonwalescentów, kobiet, u których występują obfite miesiączki.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko po konsultacji z lekarzem. Korzystne działanie obserwuje się w przypadku codziennego spożycia dawki wynoszącej 400 μg kwasu foliowego przez co najmniej miesiąc przed poczęciem i maksymalnie 2 miesiące po poczęciu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku >4 lat: 5 ml raz dziennie. Kobiety w ciąży: 5 ml 2 razy dziennie. Kobiety karmiące piersią: 7,5 ml 1 raz dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zachowanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Pharmindex