Azuseptol

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu przeciwzapalnym na błonę śluzową, przeciwskurczowym na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Doustnie w dolegliwościach ze strony przewodu pokarmowego, stanach skurczowych i wzdęciach. Miejscowo na skórę i błony śluzowe w stanach zapalnych skóry, błon śluzowych jamy ustnej, gardła, dziąseł.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na rumianek lub inne rośliny z rodziny Compositae.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość etanolu nie podawać doustnie preparatu dzieciom. Stosowanie zewnętrzne u dzieci do 3 lat po rozważeniu zasadności stosowania.

Ciąża i laktacja

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią, ze względu na zawartość etanolu.

Działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne u osób nadwrażliwych na rumianek lub inne rośliny z rodziny Compositae. Przy stosowaniu zewnętrznym wyciągi etanolowe mogą powodować podrażnienia i wysuszenia skóry.

Dawkowanie

Doustnie: 2,5-5 ml rozpuścić w 50-100 ml wody, przyjmować 3 razy na dobę, przed posiłkiem. Zewnętrznie: do okładów i płukania - 5 ml rozpuścić w 100 ml wody.

Reklama

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu w ciągu 1/2 h od doustnego przyjęcia, lek może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex