Azuseptol

Spis treści

Azuseptol - Skład

Preparat zawiera wyciąg alkoholowy z kwiatów rumianku i etanol.

Azuseptol - Działanie

Preparat o działaniu przeciwzapalnym na błonę śluzową, przeciwskurczowym na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Azuseptol - Wskazania

Doustnie w dolegliwościach ze strony przewodu pokarmowego, stanach skurczowych i wzdęciach. Miejscowo na skórę i błony śluzowe w stanach zapalnych skóry, błon śluzowych jamy ustnej, gardła, dziąseł.

Azuseptol - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na rumianek lub inne rośliny z rodziny <I>Compositae</I>.

Azuseptol - Ostrzeżenia

Ze względu na zawartość etanolu nie podawać doustnie preparatu dzieciom. Stosowanie zewnętrzne u dzieci do 3 lat po rozważeniu zasadności stosowania.

Azuseptol - Ciąża

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią, ze względu na zawartość etanolu.

Azuseptol - Efekty uboczne

Rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne u osób nadwrażliwych na rumianek lub inne rośliny z rodziny <I>Compositae</I>. Przy stosowaniu zewnętrznym wyciągi etanolowe mogą powodować podrażnienia i wysuszenia skóry.

Azuseptol - Dawkowanie

Doustnie: 2,5-5 ml rozpuścić w 50-100 ml wody, przyjmować 3 razy na dobę, przed posiłkiem. Zewnętrznie: do okładów i płukania - 5 ml rozpuścić w 100 ml wody.

Azuseptol - Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu w ciągu 1/2 h od doustnego przyjęcia, lek może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->