Źródło

Balneum Baby Basic Pielęgnacyjny Olejek do Kąpieli

Reklama

Działanie

Podczas mycia olejek do kąpieli zapewnia optymalną ochronę skórze dziecka. Naturalny olej sojowy bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które wnikają w skórę i wspomagają proces odbudowy i utrzymania naturalnej bariery ochronnej skóry. Prawidłowo ukształtowana bariera lipidowa zapobiega nadmiernej utracie wody i korzystnie wpływa na odporność skóry. Stosowanie preparatu pozwala utrzymać ochronny płaszcz wodno-lipidowy skóry.

Wskazania

Mycie i pielęgnacja skóry niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Olejek wlać bezpośrednio do wody. Kąpiel niemowlęcia powinna trwać kilka minut. W przypadku starszego dziecka nie powinna być dłuższa niż 15 min. Optymalna temperatura wody nie powinna przekraczać 36st.C. Do kąpieli dziecka lub niemowlęcia w wanience (ok. 25 l wody) należy użyć 1/3 nakrętki olejku (5 ml). Kąpiel w tradycyjnej wannie (ok. 150 l wody) wymaga dodania 2 nakrętek (30 ml) olejku. Po kąpieli należy delikatnie osuszyć skórę dziecka ręcznikiem.

Reklama

Uwagi

Nie zawiera parafiny, parabenów ani sztucznych barwników. Kąpiel dziecka z dodatkiem olejku nie wymaga stosowania dodatkowych produktów myjących.

Pharmindex