Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Balneum Optiderm Olejek do Kąpieli

Działanie

Preparat zapewnia ochronę suchej skórze. Zawiera on oczyszczony, naturalny olej sojowy (który jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, co sprzyja utrzymaniu prawidłowej struktury płaszcza wodo-lipidowego) oraz Laureth-6.5, który zwalcza uczucie swędzenia.

Wskazania

Codzienne mycie i pielęgnacja suchej, swędzącej skóry, także w przebiegu chorób skóry, takich jak wyprysk atopowy czy łuszczyca.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Należy unikać kontaktu z oczami, zwłaszcza nierozcieńczonego olejku. Z uwagi na dużą zawartość oleju sojowego, każdorazowo po zastosowaniu umyć środkiem czyszczącym i spłukać gorącą wodą.

Dawkowanie

Olejek wlać bezpośrednio do wody. Kąpiel powinna być letnia lub ciepła, ponieważ gorąca woda może nasilić swędzenie. Do kąpieli w ok. 150 l wody (pełna wanna) należy wlać 2-3 nakrętki (30-45 ml). Do kąpieli w 25 l wody należy dolać 1/3 nakrętki (5 ml). Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych produktów myjących. Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 15-20 min. Po kąpieli skórę należy delikatnie osuszyć ręcznikiem.

Uwagi

Pharmindex