Beriplast® P

Reklama

Działanie

Klej tkankowy zawierający zespół czynników hemostatycznych uzyskanych z ludzkiego osocza zdrowych i kontrolowanych pod względem nosicielstwa (HBV, HCV i HIV 1) dawców (fibrynogen i cz. XII oraz trombina) oraz z płuc wołu (aprotynina). Klej jest poddawany procesowi pasteryzacji w celu obniżenia ryzyka zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby, HIV i innymi chorobami wirusowymi. Preparat łączy w sobie działanie inhibitora proteinaz serynowych (aprotynina) oraz czynników o działaniu przeciwkrwotocznym (fibrynogenu i czynnika XII) i wspomagającym tworzenie skrzepu (trombina). Stosowany jest miejscowo we wszystkich dyscyplinach zabiegowych, wspomagając lokalną hemostazę oraz uszczelniając nabłonki jam ciała.
Uwaga. Żadna z stosowanych obecnie metod inaktywacji wirusów nie wyłącza całkowicie ryzyka przeniesienia chorób wirusowych.

Wskazania

Leczenie wspomagające we wszystkich specjalnościach zabiegowych - miejscowo w przypadku nie dającego się opanować krwawienia z niewielkich naczyń tętniczych i żylnych. Szczególnie przydatny w krwawieniach powierzchniowych. Klejenie i opatrywanie ran. Wzmacnianie szwów. Uszczelnianie jam ciała i przestrzeni podpajęczynówkowej.

Przeciwwskazania

Krwawienie tętnicze i masywne krwawienie żylne (możliwość aspiracji roztworu leku do krążenia). Nadwrażliwość na białko ludzkie i/lub białko wołowe.

Działania niepożądane

Nadwrażliwość - od miejscowych odczynów alergicznych do, wyjątkowo występującego, wstrząsu anafilaktycznego. Jeśli preparat dostanie się do krążenia ogólnoustrojowego może powodować powikłania zakrzepowo - zatorowe.

Interakcje

Chlorek wapnia, który w pewnych ilościach może wchłonąć się do krążenia ogólnego, może też oddziaływać z glikozydami naparstnicy.

Dawkowanie

W zależności od wielkości powierzchni rany lub pola operacyjnego, ilość preparatu dostosowuje się indywidualnie do potrzeb. Gotowy klej tkankowy otrzymuje się mieszając poszczególne składniki wg podanej przez producenta instrukcji.

Reklama

Uwagi

Pharmindex