Nowy sklep

już ON-LINE

Beriplast® P

Działanie

Klej tkankowy zawierający zespół czynników hemostatycznych uzyskanych z ludzkiego osocza zdrowych i kontrolowanych pod względem nosicielstwa (HBV, HCV i HIV 1) dawców (fibrynogen i cz. XII oraz trombina) oraz z płuc wołu (aprotynina). Klej jest poddawany procesowi pasteryzacji w celu obniżenia ryzyka zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby, HIV i innymi chorobami wirusowymi. Preparat łączy w sobie działanie inhibitora proteinaz serynowych (aprotynina) oraz czynników o działaniu przeciwkrwotocznym (fibrynogenu i czynnika XII) i wspomagającym tworzenie skrzepu (trombina). Stosowany jest miejscowo we wszystkich dyscyplinach zabiegowych, wspomagając lokalną hemostazę oraz uszczelniając nabłonki jam ciała.
Uwaga. Żadna z stosowanych obecnie metod inaktywacji wirusów nie wyłącza całkowicie ryzyka przeniesienia chorób wirusowych.

Wskazania

Leczenie wspomagające we wszystkich specjalnościach zabiegowych - miejscowo w przypadku nie dającego się opanować krwawienia z niewielkich naczyń tętniczych i żylnych. Szczególnie przydatny w krwawieniach powierzchniowych. Klejenie i opatrywanie ran. Wzmacnianie szwów. Uszczelnianie jam ciała i przestrzeni podpajęczynówkowej.

Przeciwwskazania

Krwawienie tętnicze i masywne krwawienie żylne (możliwość aspiracji roztworu leku do krążenia). Nadwrażliwość na białko ludzkie i/lub białko wołowe.

Działania niepożądane

Nadwrażliwość - od miejscowych odczynów alergicznych do, wyjątkowo występującego, wstrząsu anafilaktycznego. Jeśli preparat dostanie się do krążenia ogólnoustrojowego może powodować powikłania zakrzepowo - zatorowe.

Interakcje

Chlorek wapnia, który w pewnych ilościach może wchłonąć się do krążenia ogólnego, może też oddziaływać z glikozydami naparstnicy.

Dawkowanie

W zależności od wielkości powierzchni rany lub pola operacyjnego, ilość preparatu dostosowuje się indywidualnie do potrzeb. Gotowy klej tkankowy otrzymuje się mieszając poszczególne składniki wg podanej przez producenta instrukcji.

Uwagi

Pharmindex