Biocorneal

Reklama

Działanie

Preparat wiskoelastyczny do stosowania wewnątrzgałkowego. Jest jałowym, apyrogennym, wysoko oczyszczonym preparatem soli sodowej kwasu hialuronowego, rozpuszczonej w fizjologicznym zbuforowanym roztworze o wartości pH 7,0 do 7,5. Zapewnia smarowanie i ochronę tkanek wewnątrz gałki ocznej w trakcie operacji, tworząc cienką ochronną warstwę na powierzchni tkanek oka.

Wskazania

Chirurgia przedniego odcinka oka, w szczególności: operacja zaćmy z lub bez wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej, operacja jaskry, przeszczep rogówki.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na sól sodową kwasu hialuronowego.

Działania niepożądane

Preparat może powodować przejściowy wzrost ciśnienia śródgałkowego (po dokonanym zabiegu chirurgicznym należy usunąć preparat z komory oka przez irygację i aspirację).

Interakcje

Występuje niezgodność między solą sodową kwasu hialuronowego a niektórymi aminami czwartorzędowymi (jak np. chlorek benzalkoniowy) - preparatu nie należy stosować w kontakcie z narzędziami i wyposażeniem płukanymi w tych roztworach, a także w kontakcie z innymi lekami okulistycznymi zawierającymi aminy czwartorzędowe jako środki konserwujące.

Dawkowanie

Preparat stosuje się indywidualnie w zależności od rodzaju zabiegu. Preparat podaje się bezpośrednio do przedniej komory oka za pomocą dołączonej do zestawu kaniuli.

Reklama

Uwagi

Preparat należy przechowywać w temperaturze 2-8st.C, chronić przed światłem. Przed użyciem preparat należy zostawić przynajmniej 20 min w temperaturze pokojowej.

Pharmindex