Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Blephagel

Działanie

Hipoalergiczny, jałowy żel przeznaczony do codziennej pielęgnacji powiek i rzęs. Zawarty w preparacie poloxamer rozpuszcza i delikatnie usuwa z powiek śluzową wydzielinę (wilgotny i zaschnięty śluz oraz pozostałości nabłonka zalegające u nasady rzęs). Formuła preparatu nie zakłóca naturalnego procesu nawilżania powiek, odświeża, działa łagodząco i kojąco na skórę powiek.

Wskazania

Żel do oczyszczania powiek u osób ze skórą wrażliwą i (lub) skłonną do atopii, podrażnioną i (lub) uszkodzoną. Pielęgnacja i higiena powiek w przypadku występowania następujących dolegliwości: zapalenia brzegów powiek (przedniego i tylnego); zespołu suchego oka w przebiegu zaburzeń czynności gruczołów powiekowych; przy dolegliwościach ocznych w przebiegu trądziku różowatego lub łojotokowego zapalenia skóry. Szczególną dbałość o pielęgnację okolic oczu zaleca się również przed zabiegami z zakresu chirurgii okulistycznej, jako element profilaktyki okołozabiegowej. Preparat może być stosowany do higieny powiek przez użytkowników soczewek kontaktowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Nanieść niewielką ilość żelu na płatek kosmetyczny, delikatnie przyłożyć zwilżony żelem płatek do zamkniętej powieki i nasady rzęs i kilka razy delikatnie przetrzeć powieki i nasadę rzęs wykonując okrężne ruchy, aż do momentu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń. Usunąć z powieki pozostałości żelu przy użyciu czystego płatka kosmetycznego. Żel stosuje się zazwyczaj 2 razy dziennie, rano i wieczorem, lub ilekroć zachodzi potrzeba higieny powiek.

Uwagi

Preparat nie zawiera konserwantów, parabenów, alkoholu ani kompozycji zapachowych. Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka.

Pharmindex