Źródło

Canal Dry

Reklama

Działanie

O. Płyn do osuszania i odtłuszczania tkanek zęba. Dzięki odpowiedniemu składowi usuwa resztki tłuszczu i wilgoci z tkanek zęba. Poprawia to adhezję wypełnień i uzupełnień protetycznych. Wchodzący w skład wyrobu alkohol izopropylowy, który jest substancją higroskopijną, w krótkim czasie osusza tkanki zęba. Obniża również napięcie powierzchniowe. Pozostałe składniki preparatu aceton i octan etylu odtłuszczają powierzchnię zęba. Wszystkie zastosowane substancje są substancjami o krótkim czasie parowania, tak więc wymagane osuszenie i odtłuszczenie powierzchni zęba uzyskuje się w ciągu kilku do kilkunastu sekund.

Wskazania

Z. Preparat do osuszania i odtłuszczania kanałów korzeniowych, ubytków zębów przed wypełnieniem oraz oszlifowanych zębów przed zacementowaniem uzupełnień protetycznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować wyrobu jako środka płuczącego.

Środki ostrożności

Podczas stosowania w kanale korzeniowym zachować szczególną ostrożność, tak aby płyn nie dostał się do tkanek okołowierzchołkowych.

Dawkowanie

S. Na oczyszczony ubytek lub kikut zęba, nanieść preparat za pomocą nasączonego, bawełnianego wacika. Pozostawić na kilka do kilkunastu sekund do wyschnięcia, nie suszyć powietrzem z dmuchawki. W razie konieczności osuszyć sączkiem papierowym z resztek płynu.

Reklama

Uwagi

Podczas pracy z wyrobem wskazane jest stosowanie koferdamu, należy stosować środki ochrony (okulary, rękawice); unikać kontaktu z oczami, miękkimi tkankami jamy ustnej oraz skórą.

Pharmindex