Nowy sklep

już ON-LINE

Cardiobonisol

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.  

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w stanach łatwego męczenia się i w leczeniu wspomagającym początkowego okresu upośledzonej wydolności serca.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ziele karczocha lub inne rośliny z rodziny Compositae (Asteraceae) lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Lek zawiera do 62% alkoholu, czyli do 1,26 g w jednej dawce (2,5 ml), co odpowiada 32 ml piwa lub 13 ml wina na dawkę. Zastosowanie lcku może być szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy uwzględnić przed zastosowaniem u dzieci i osób z grup ryzyka jak np. pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką. Ze względu na zawartość alkoholu oraz zakres terapeutycznego zastosowania nie zaleca się stosowania u dzieci.

Ciąża i laktacja

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i laktacji.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: stosować 1 - 3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych po 2,5 ml leku (do kieliszka wody nalać ok. 1 małej łyżeczki preparatu). Przed użyciem wstrząsnąć.

Uwagi

Ze względu na zawartość alkoholu nie przekraczać zalecanych dawek leku, ponieważ przedawkowanie powoduje upośledzenie zdolności psychofizycznych, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex