Znajdź lek

Źródło

Cervex-Brush

Działanie

Szczoteczka jednorazowego użytku do wykonywania próbek cytologicznych jest dostępna w wersji czystej-sterylizowanej pakowanej pojedynczo oraz czystej niesterylizowanej pakowanej po 50 sztuk do stosowania w warunkach niesterylnych. Szczoteczka umożliwia pobranie rozmazu bogatokomórkowego z okolicy ujścia zewnętrznego szyjki macicy bez powodowania krwawień czy uszkodzeń nabłonka; ułatwia właściwe przeniesienie próbki na płytkę laboratoryjną; dobrze zachowuje morfologię komórek w rozmazie; powoduje wyraźny spadek ilości wymazów wymagających ponownego pobrania. Pobieranie materiału do badania jest bezbolesne. Użycie szczoteczki przyspiesza proces klasyfikacji wg systemu Bethesda.

Wskazania

Pobieranie rozmazów cytologicznych jednocześnie komórek gruczołowych z kanału szyjki macicy, komórek nabłonka płaskiego, jak również ze strefy transformacji.

Dawkowanie

Szczoteczkę wprowadzić do kanału szyjki, lekko nacisnąć tak, aby "włoski" zagięły się przy zetknięciu z portio. Szczoteczkę obrócić 2-3 krotnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pobraną próbkę z obydwu stron szczoteczki ruchem "pędzla" rozprowadzić na płytce mikroskopowej.

Uwagi

Pharmindex