Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Chela-Ferr Med

Działanie

Suplement diety. Zawiera wysoką zawartość dobrze przyswajalnego żelaza w formie chelatu aminokwasowego, wskutek czego powstały kompleks chelatowy, rozpoznawany jest przez organizm jako dipeptyd i aktywnie wchłaniany do płynów ustrojowych w jelicie czczym i krętym.

Wskazania

Uzupełnienie diety w żelazo, szczególnie w stanach zwiększonego zapotrzebowania na żelazo: (np. okres ciąży, obfite krwawienia menstruacyjne, krwiodawstwo, intensywne uprawianie sportów, u dzieci i młodzieży w okresach intensywnego wzrostu); zmniejszonego wchłaniania żelaza (które może wystąpić między innymi w celiakii, przewlekłym zapaleniu trzustki); niedokrwistości z niedoboru żelaza, niedoboru żelaza spowodowanego nieprawidłowym żywieniem, stosowaniem niezbilansowanych diet wegetariańskich, w tym diety makrobiotycznej, diet odchudzających; chemioterapii i okresie okołooperacyjnym oraz w przypadku syndromu zmęczonych nóg (RLS).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, młodzież i dzieci >3. rż.: 1 kapsułka na dobę po posiłku albo zawartość kapsułki dodać do pożywienia lub rozpuścić w soku.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex