Chemadent G-J-O

Spis treści

Chemadent G-J-O - Skład

D.O.Pojemnik z proszkiem (10 g), o określonej barwie: nr 3 - barwa uniwersalna (A2), nr 4 - barwa jasnożółta (A3)<br>Pojemnik z płynem (10 g)

Chemadent G-J-O - Działanie

O.Cement szkło-jonomerowy. Proszek zawiera rozdrobnione szkło sodowo-wapniowo-fluoroglinokrzemianowe. Płyn jest wodnym roztworem kopolimeru kwasów alkenowych z dodatkiem kwasu winowego. Materiał wykazuje biozgodność z tkankami zęba. Charakteryzuje się wysoką adhezją do szkliwa i zębiny, również do uzupełnień protetycznych. Wykazuje dobrą przeświecalność. Cechuje się długim czasem pracy z szybkim wiązaniem w jamie ustnej.

Reklama

Chemadent G-J-O - Wskazania

Z.Materiał jest przeznaczony do osadzania stałych uzupełnień protetycznych, koron, wkładów i nakładów, jak również do precyzyjnych prac uszczelniających.

Chemadent G-J-O - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Chemadent G-J-O - Dawkowanie

S.Proszek podzielić na dwie równe części. Wprowadzić połowę proszku do całej ilości płynu i mieszać przez 10 s. Następnie dodać pozostały proszek i mieszać łopatką do uzyskania jednolitej masy. Zalecane proporcje: 2 łyżeczki proszku na 3 krople płynu. Wszystkie czynności polegające na osadzaniu uzupełnień protetycznych przy użyciu cementu powinny być zakończone w czasie nie przekraczającym 90 sekund od momentu zakończenia mieszania przy temp. 23st.C. Czas wiązania wynosi 5,5-7 min.

Chemadent G-J-O - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->