Źródło

Clinpro™ Sealant

Reklama

Działanie

Światłoutwardzalny, uwalniający jony fluoru uszczelniacz do bruzd i zagłębień o małej gęstości. Materiał zawiera żywice bis-GMA i TEGDMA. Zmienia kolor w trakcie utwardzania; dostępny jest w strzykawkach umożliwiających bezpośrednią aplikację na powierzchnię szkliwa. Materiał można stosować zarówno w połączeniu z tradycyjnym wytrawianiem, jak i w technice uproszczonej, z zastosowaniem samowytrawiającego systemu łączącego.

Wskazania

Uszczelnianie bruzd i zagłębień.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na akrylany.

Dawkowanie

Tradycyjne wytrawianie: Oczyścić i wypłukać powierzchnię szkliwa. Odizolować i osuszyć. Wytrawiać szkliwo przez 15 sek. Wypłukać wytrawiacz i dokładnie osuszyć powierzchnię zęba. Nałożyć uszczelniacz bezpośrednio ze strzykawki. Utwardzić Clinpro Sealant światłem lampy przez 20 sek. W razie potrzeby zabieg powtórzyć.
Zastosowanie systemu samowytrawiającego: Oczyścić i wypłukać powierzchnię szkliwa. Odizolować i osuszyć. Osuszoną powierzchnię pokryć systemem łączącym Adper Prompt L-Pop. Materiał wcierać w powierzchnię przez 15 sek. Strumieniem powietrza delikatnie wyrównać system łączący. Nie utwardzać światłem! Nałożyć uszczelniacz. Utwardzić Clinpro Sealant światłem lampy przez 20 sek. W razie potrzeby zabieg powtórzyć.

Reklama

Uwagi

Szczególnie należy unikać kontaktu z nieutwardzoną żywicą. Nie pokrywać uszczelniaczem ognisk próchnicy.

Pharmindex