Cocculine

Spis treści

Cocculine - Skład

1 tabl. zawiera: Cocculus indicus 4CH, Nux vomica 4CH, Tabacum 4CH, Petroleum rectificatum 4CH aa 0,375 mg. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

Cocculine - Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest na tradycyjnym, homeopatycznym zastosowaniu jego składników.

Reklama

Cocculine - Wskazania

Wspomagająco w objawach choroby lokomocyjnej (np.: nudności, ogólne złe samopoczucie) podczas podróży samochodowej, lotniczej lub morskiej.

Cocculine - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Cocculine - Ostrzeżenia

Preparat zawiera laktozę i sacharozę - preparatu nie stosować u pacjentów z rzadką wrodzoną nietolerancją galaktozy i fruktozy, niedoborem laktazy, sacharazy i izomaltazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Dawkowanie u dzieci poniżej 6. rż. ustala lekarz.

Cocculine - Efekty uboczne

Nieznane.

Cocculine - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci ≥6. rż.: w przeddzień i w dniu podróży ssać powoli po 2 tabl. 3 razy na dobę. Od momentu wystąpienia pierwszych objawów choroby w czasie podróży, ssać powoli po 2 tabl., zwiększając odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami leku w miarę następowania poprawy. W momencie ustąpienia objawów należy zaprzestać przyjmowania preparatu. Nie przekraczać dawki 6 tabl. w ciągu doby. Dzieci <6. rż.: wg wskazań lekarza. Ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia dzieciom do 6. rż. zaleca się rozdrobnienie tabletek i podanie w niewielkiej ilości wody.

Cocculine - Uwagi

Pharmindex