Compoglass F

Reklama

Działanie

Światłoutwardzalny, kompomerowy materiał, przeznaczony do wykonywania wypełnień, widoczny w promieniach rentgenowskich. Polimeryzuje pod wpływem światła o długości fali 400-500 nm (niebieskie światło lampy halogenowej). Łączy zalety cementów szkło-jonomerowych i światłoutwardzalnych materiałów złożonych. Posiada własną adhezję do tkanek, pozwalającą na wykonanie wypełnienia bez wytrawiania tkanek zęba. Uwalnia jony fluoru w dużym stężeniu, co zmniejsza ryzyko powstania próchnicy wtórnej.

Wskazania

Wypełnianie ubytków wszystkich klas w zębach mlecznych; wypełnianie ubytków w zębach stałych klasy V (ubytki przyszyjkowe, nadżerki w obrębie cementu korzeniowego, ubytki klinowe); wypełnianie ubytków w zębach stałych klasy III; wypełnianie czasowe ubytków w zębach stałych klas I i II.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość pacjenta na którykolwiek składnik materiału, brak możliwości przestrzegania zalecanej techniki nakładania materiału.

Reklama

Uwagi

Temp. przechowywania: 2-28st.C. Materiał Compoglass F po wyjęciu z opakowania z folii aluminiowej można przechowywać dwa miesiące. Materiał należy zużyć w ciągu tego czasu. Wskazanie to dotyczy zarówno strzykawek jak i pojemników Cavifil. Strzykawki i pojemniki Cavifil zamykać bezpośrednio po użyciu, w celu uniknięcia przedwczesnej polimeryzacji materiału.

Pharmindex