Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

D Kidusie

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Witamina D uczestniczy w prawidłowym rozwoju i mineralizacji kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy. Wapń buduje układ kostny i zęby uczestnicząc w ich mineralizacji. Jest też istotnym składnikiem osocza krwi, enzymów, bierze udział w krzepnięciu krwi. Wapń wpływa na przepuszczalność błon komórkowych i powstawanie sygnałów nerwowych. Odpowiedni poziom witaminy D3 sprzyja wchłanianiu i prawidłowemu wykorzystywaniu wapnia przez organizm.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego dla dzieci powyżej 3 lat ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D. Zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka, kiedy jej synteza w skórze dziecka jest ograniczona: w okresie letnim, używaniem kosmetyków z filtrami UV; w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia. Jedna pastylka zawiera 400 j.m. witaminy D3, co odpowiada rekomendowanej dla dzieci do 18 rż. dziennej dawce tej witaminy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 3 lat: 1 pastylka dziennie. Pastylkę należy rozgryźć lub ssać do całkowitego rozpuszczenia się, nie połykać w całości. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Pharmindex