Derhotill

Reklama

Działanie

Preparat wykazuje działanie rozgrzewające i łagodzące w bólach mięśniowych. Zastosowana na skórę klatki piersiowej działa na zasadzie inhalacji, ułatwiając oddychanie w katarze i nieżytach górnych dróg oddechowych.

Wskazania

Pomocniczo w schorzeniach górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy katar i kaszel. Do nacierania w bólach mięśniowych i nerwobólach występujących w podczas przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Preparat stosować tylko zewnętrznie. Nie stosować na uszkodzoną skórę, np. przy oparzeniach.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość kamfory oraz brak wystarczających danych na temat bezpieczeństwa stosowania nie należy stosować maści u dzieci do 6 rż. Nie zaleca się stosowana w okolicach nosa i twarzy ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. Preparat jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Działania niepożądane

Reakcje alergiczne (np. podrażnienie skóry, świąd, pokrzywka, rumień).

Interakcje

Nie stwierdzono.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Do nacierania karku i szyi, klatki piersiowej oraz pleców. Dorośli i młodzież od 13 rż.: wcierać 3 łyżeczki maści. Dzieci od 6 do 12 lat: wcierać 0,5 łyżeczki maści. Zalecany jest lekki masaż po dokładnym wtarciu maści na skórę oraz owinięcie tkaniną natartych miejsc. Najlepsze rezultaty osiąga się przy kilkakrotnym stosowaniu maści (nie częściej niż 3-4 razy) w ciągu dnia. Stosowanie na zasadzie inhalacji jest możliwe po zastosowaniu maści na skórę klatki piersiowej.

Reklama

Uwagi

Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania maszyn w ruchu.

Pharmindex