Dermosavit

Spis treści

Dermosavit - Skład

1 g maści zawiera 500 j.m. palmitynianu retynolu.

Dermosavit - Działanie

Palmitynian retynolu charakteryzuje się większą odpornością na działanie czynników oksydacyjnych od witaminy A. Witamina A jest czynnikiem niezbędnym dla prawidłowego wzrostu skóry i błon śluzowych. Ze względu na wspomaganie procesów regeneracyjnych skóry jest stosowana miejscowo w powierzchownych uszkodzeniach tkanek (np. oparzenia, odmrożenia). Zmniejsza rogowacenie naskórka i łagodzi stany zapalne skóry, ponadto chroni skórę przed oddziaływaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych (zimno, wiatr). Lanolina dodana do podłoża maściowego ułatwia wchłanianie witaminy A przez skórę i polepsza konsystencję maści.

Reklama

Dermosavit - Wskazania

Maść do stosowania miejscowego na skórę, wskazana w celu ochrony skóry przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (zimnem, wiatrem), po przebytych niewielkich odmrożeniach, oparzeniach, w nadmiernej suchości skóry i nadmiernym rogowaceniu naskórka.

Dermosavit - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na palmitynian retynolu (witaminę A) i lanolinę lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Dermosavit - Ostrzeżenia

Preparat do stosowania na skórę, nie stosować na rany oraz błony śluzowe. Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Ze względu na zawartość lanoliny preparat może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Dermosavit - Ciąża

Brak danych dotyczących stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią. Witamina A w dużych dawkach może działać teratogennie.

Dermosavit - Efekty uboczne

Mogą wystąpić odczyny uczuleniowe.

Dermosavit - Interakcje

Podczas leczenia nie stosować maści lub kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Dermosavit - Dawkowanie

Zewnętrznie: cienką warstwę maści wcierać 1-2 razy na dobę na chorobowo zmienione, uprzednio oczyszczone miejsca na skórze. W razie konieczności stosować kilka razy na dobę.

Dermosavit - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->