Dermosavit

Reklama

Działanie

Palmitynian retynolu charakteryzuje się większą odpornością na działanie czynników oksydacyjnych od witaminy A. Witamina A jest czynnikiem niezbędnym dla prawidłowego wzrostu skóry i błon śluzowych. Ze względu na wspomaganie procesów regeneracyjnych skóry jest stosowana miejscowo w powierzchownych uszkodzeniach tkanek (np. oparzenia, odmrożenia). Zmniejsza rogowacenie naskórka i łagodzi stany zapalne skóry, ponadto chroni skórę przed oddziaływaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych (zimno, wiatr). Lanolina dodana do podłoża maściowego ułatwia wchłanianie witaminy A przez skórę i polepsza konsystencję maści.

Wskazania

Maść do stosowania miejscowego na skórę, wskazana w celu ochrony skóry przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (zimnem, wiatrem), po przebytych niewielkich odmrożeniach, oparzeniach, w nadmiernej suchości skóry i nadmiernym rogowaceniu naskórka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na palmitynian retynolu (witaminę A) i lanolinę lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Preparat do stosowania na skórę, nie stosować na rany oraz błony śluzowe. Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Ze względu na zawartość lanoliny preparat może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią. Witamina A w dużych dawkach może działać teratogennie.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić odczyny uczuleniowe.

Interakcje

Podczas leczenia nie stosować maści lub kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Dawkowanie

Zewnętrznie: cienką warstwę maści wcierać 1-2 razy na dobę na chorobowo zmienione, uprzednio oczyszczone miejsca na skórze. W razie konieczności stosować kilka razy na dobę.

Reklama

Uwagi

Pharmindex