Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Doppelherz Vital Tonik

Działanie

Suplement diety. Preparat wzmacniająco-tonizujący, zawiera flawonoidy oraz witaminy i żelazo, składniki niezbędne dla prawidłowej pracy układu krwionośnego i nerwowego. Bioflawonoidy wzmacniają odporność, resweratrol zapobiega utlenianiu dobrego cholesterolu, wyciąg z owoców głogu jest tradycyjnie stosowany w celu wzmocnienia serca i poprawy krążenia obwodowego. Wyciągi z melisy i szyszek chmielu wpływają tonizująco na układ nerwowy. Żelazo odgrywa istotną rolę w wytwarzaniu hemoglobiny i  czerwonych krwinek oraz transporcie tlenu przez krew. Witaminy z grupy B wpływają korzystnie na układ sercowo-naczyniowy.

Wskazania

Uzupełnianie diety osób z nadwagą, palących papierosy, żyjących w długotrwałym stresie, o podwyższonym poziomie cholesterolu, o niskiej aktywności fizycznej oraz  osób, które  muszą szczególnie zadbać o swoje serce.

Przeciwwskazania

Dzieci. Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi żelazo. Nie stosować z antybiotykami z grupy tetracyklin.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u osób z zaburzeniami metabolizmu żelaza.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli 20 ml płynu 2-3 razy dziennie, podczas posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia dawki dziennej (60 ml).

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex