Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Dziurawiec fix/Ziele Dziurawca

Działanie

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny, stosowany doustnie: łagodząco w okresowym wyczerpaniu umysłowym, w objawowym leczeniu łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych (uczucie dyskomfortu).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych (Guttiferae/ Hypericaceae). Nie stosować u osób po transplantacjach organów oraz zakażonych wirusem HIV otrzymujących inhibitory proteazy-1 (np. indynavir). Nie stosować przy nadwrażliwości na promienie ultrafioletowe, przy wysokiej gorączce i znacznych uszkodzeniach wątroby.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się przyjmowania ziela dziurawca w okresie ciąży lub karmienia piersią ze względu na brak danych dotyczących stosowania. 

Dawkowanie

Doustnie, dorośli: 1/2 szkl. naparu 3-4 razy dziennie, na 1 h przed posiłkiem (działanie żółciopędne i pobudzające wydzielanie skoków żołądkowych) lub po jedzeniu (działanie rozkurczające). 1 saszetkę umieścić w termosie, zalać 1 szkl. wrzącej wody, przykryć i odstawić na 30 min.

Uwagi

Pharmindex