Źródło

Emorect

Reklama

Działanie

Tradycyjnie stosowany jako środek przeciwzapalny i przeciwobrzękowy.

Wskazania

Tradycyjnie stosowany w łagodnych objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: uczucie ciężkości nóg, świąd skóry w okolicy podudzi oraz wspomagająco po urazach skóry i tkanek miękkich (siniaki) np. po urazach sportowych oraz w obrzękach pourazowych o niewielkim nasileniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Reakcje alergiczne obecnie lub w wywiadzie na preparaty zawierające rośliny z rodziny Compositae (np. koszyczki arniki, kwiat rumianku, kwiat nagietka, ziele krwawnika). Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat (brak danych).

Ciąża i laktacja

Preparatu nie stosować w okresie ciąży. Brak danych dotyczących przenikania substancji czynnych do mleka matki.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości: rumień, świąd, pokrzywka, pieczenie, zaczerwienienie, stany zapalne skóry.

Interakcje

W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry nie można wykluczyć wystąpienia interakcji preparatu z antykoagulantami (warfaryna), lekami przeciwpłytkowymi (kwas acetylosalicylowy), trombolitykami - może wystąpić zwiększone ryzyko krwawień.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: miejsca zmienione chorobowo smarować cienką warstwą żelu 2-3 razy dziennie. Nie zaleca się stosowania dłuższego niż 2 tyg.

Reklama

Uwagi

Nie stosować w okolicy oczu oraz pod opatrunki.

Pharmindex