Endosal

Spis treści

Endosal - skład

1 g płynu zawiera 150 mg wersenianu disodowego.

Endosal - Działanie

O.Preparat do płukania i poszerzania kanałów korzeniowych. Wersenian disodowy reaguje z mineralnymi składnikami tkanek twardych zęba, zwiększając ich podatność na opracowanie mechaniczne.

Reklama

Endosal - wskazania

Z.Płukanie kanałów korzeniowych: ułatwia mechaniczne opracowanie kanałów, usuwa część mineralną warstwy mazistej, zmniejsza ryzyko złamania narzędzi. Poszerzanie kanałów korzeniowych: ułatwia poszerzenie mechaniczne wąskich i zakrzywionych kanałów korzeniowych, zwłaszcza u osób starszych. Wskazany jest do udrożnienia kanałów w przypadku obecności w nich obliteracji i zębiniaków.

Endosal - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Endosal - dawkowanie

S.Płukanie kanału korzeniowego: preparat wprowadzić na 2/3 długości kanału korzeniowego przy pomocy strzykawki z igłą (najlepiej z boczną perforacją).
Płukać ilością 2-3 ml preparatu po każdym mechanicznym poszerzaniu kanałów, naprzemiennie z roztworem podchlorynu sodu i 3% roztworem H2O2. Poszerzanie i udrożnianie kanału korzeniowego: W celu odsłonięcia i poszerzenia ujść kanałowych należy umieścić na dnie komory zęba wacik nasączony Endosalem na okres 24 godz. W celu udrożnienia kanału lub poszerzenia jego średnicy, należy często płukać kanał preparatem i pozostawiać go na 3-5 minut. Równocześnie należy opracowywać kanał mechanicznie.

Endosal - uwagi

Pharmindex
<-- popup -->